16 sierpnia 2017 Udostępnij

Klimatyzator przenośny - biurowy przyjaciel w upalne dni


Na każdym pracodawcy ciąży obowiązek zapewnienia pracownikom odpowiednich warunków pracy. Dotyczy to także temperatury, która panuje w Twoim biurze! Choć przepisy BHP jasno określają wyłącznie dolną granicę temperatury w miejscu pracy (wynosi ona 14 lub 18°C) i milczą na temat maksymalnej ciepłoty, to każdy z nas wie, że zbyt wysoka temperatura wpływa negatywnie na nasze samopoczucie i wyraźnie obniża naszą wydajność. Z tego powodu warto rozważyć zakup klimatyzatora, który zwiększy komfort nasz oraz naszych współpracowników. Zanim jednak zdecydujesz się na taką inwestycję, przeczytaj ten tekst i dowiedz się, jakie urządzenie będzie odpowiedni dla Twojego biura.

 

Klimatyzator przenośny - Split, a może kompaktowy ?

 

Klimatyzatory biurowe dzielimy na dwie grupy - kompaktowe oraz przenośne typu split. Te pierwsze składają się z jednego elementu, głównej jednostki, która ochładza powietrze w Twoim biurze. Odmiany split składają się co najmniej z dwóch jednostek - wewnętrznej i zewnętrznej. Odmiana multisplit posiada kilka stacji wewnętrznych i umożliwia chłodzenie kilku pomieszczeń jednocześnie. Tego rodzaju klimatyzatory dzielimy ze względu na sposób montażu. Istnieją modele ścienne, podłogowo-sufitowe, kasetonowe, kanałowe (montowane nad sufitem podwieszanym) oraz przenośne.

 

Jaki klimatyzator przenośny wybrać ?

 

Trzeba zaznaczyć, że klimatyzatory typu split i multisplit cieszą się większą popularnością niż te kompaktowe. Cechują się znacznie większą wydajnością, skutecznością działania oraz prostotą użytkowania. Z kolei spośród klimatyzatorów split Polacy najchętniej wybierają jednak przenośne. Nie bez powodu! Takie urządzenie pozwala na przesuwanie stacji umieszczonej wewnątrz pomieszczenia biurowego. Taka funkcja okazuje się wyjątkowo przydatna, gdy któryś z Twoich pracowników nie chce siedzieć w jego pobliżu lub gdy chcesz przearanżować swoje biuro. Klimatyzator przenośny typu split to dobre rozwiązanie, oferujące jednocześnie wysoką wydajność, łatwość montażu oraz mobilność.

 

klimatyzator przenośny

 

Klimatyzator przenośny z funkcją grzania - koszty ?

 

Czy wiedziałeś, że klimatyzatory biurowe służą nie tylko do obniżania temperatury w Twoim biurze? Najbardziej podstawowe modele posiadają tylko tę jedną funkcję, jednak bardziej zaawansowane rozwiązania pozwolą Ci także na ogrzewanie biura, a nawet zwiększanie lub zmniejszanie wilgotności powietrza! To niesamowite, że jedno urządzenie biurowe może rozwiązać aż tyle problemów jednocześnie, prawda? Klimatyzator przenośny z funkcją grzania przyda się niemal w każdym biurze, a szczególnie w takim, w którym w lecie próbujesz uporać się z wpadającym przez okna żarem, a w czasie zimy ubierasz kolejne warstwy swetrów, aby zapewnić sobie odpowiednią temperaturę. Sprzęty tego typu doceniają w szczególności te osoby, których biura znajdują się na poddaszu. Cena takiego urządzenia wcale nie musi być wysoka! Klimatyzator przenośny z funkcją grzania możesz kupić za niewiele więcej niż 1000 zł.

 

Klimatyzator przenośny - cichy, bardziej wydajny 

 

Wybierając klimatyzator przenośny do biura, zwróć szczególną uwagę na jego wydajność, wielkość (zwłaszcza, jeżeli Twoja siedziba nie jest zbyt duża), ale także na poziom jego głośności! To niezwykle ważny parametr - w końcu będzie pracował niemal bez ustanku. Z tego powodu istotne jest, aby wybrać model, który nie będzie Cię rozpraszał swoim uporczywym szumem. Pamiętaj, że hałas na poziomie 70 dB może powodować niekorzystne zmiany w Twoim organizmie! Wybierając urządzenie chłodzące do swojego biura, porównuj więc poziom hałasu, który dany model wydziela do wnętrza pomieszczenia. Dla porównania, popularny klimatyzator przenośny Sharp CV-10PR charakteryzuje się głośnością na poziomie 48-52 dB, natomiast Blaupunkt Moby Blue 0909 wydaje dźwięk na poziomie 40 -44 dB! Pamiętaj, że ciche urządzenie to Twój przyjaciel i trzymaj się zasady "im mniej decybeli, tym lepiej".


Jaki klimatyzator przenośny wybrać ?

 

Teraz już wiesz, które z parametrów są najważniejsze podczas wyboru klimatyzatora przenośnego takie urządzenie, zastanów się nad wielością i ilością pomieszczeń, które chcesz ochładzać. Jeżeli Twoje biuro składa się z kilku oddzielnych pomieszczeń, wybierz klimatyzator multisplit, w innym wypadku rozważ zakup split lub urządzenia kompaktowego. Pomyśl też, czy chłodzenie to jedyna funkcja, która jest Ci potrzebna. Na rynku istnieje wiele urządzeń, które potrafią ogrzewać pomieszczenie, a także nawilżać, osuszać i filtrować powietrze, zapewniając Ci jeszcze lepszą cyrkulację i czystość. Ostatnią, ale nie mniej ważną zasadą jest wybór cichego urządzenia - szumiący klimatyzator przenośny może Cię rozpraszać, dlatego podczas swoich poszukiwań zwróć szczególną uwagę na poziom hałasu, jaki generuje dany model. Postępując według tych wskazówek, z pewnością uda Ci się wybrać urządzenie biurowe, które będzie Ci służyć przez wiele lat, gwarantując Ci pracę w odpowiedniej temperaturze.

Redakcja wyposaz-biuro.pl