4 stycznia 2018 Udostępnij

Nowoczesne biuro - jak je profesjonalnie urządzić?

Nieważne czy biuro jest małe czy duże, nieważne czy znajduje się w dużym mieście czy małym miasteczku – za każdym razem jego urządzenie jest bardzo istotne w aspekcie komfortu pracy oraz walorów estetycznych. Trzeba bowiem umiejętnie połączyć eleganckie wykonanie, wygodę czy ergonomię. Poza tym każde biuro musi charakteryzować się również odpowiednio stonowaną kolorystyką oraz profesjonalizmem. Oczywiście, najłatwiej byłoby zatrudnić dekoratora wnętrz, który ma na swoim koncie już niejedną aranżację. Są jednak osoby, które z różnych przyczyn nie wybierają takiego rozwiązania i decydują się na samodzielne zaaranżowanie tego pomieszczenia.

Wystrój biura

O czym należy pamiętać? Pierwszym aspektem jest stonowanie. Dlaczego jest to tak istotne? Trzeba podkreślić, że gusta klientów będą różne. Jedni lubią bardziej odważne barwy, a inni mniej. To oznacza, że zdecydowanie się na skrajną kolorystykę może nie przypaść każdemu do gustu, co nie jest pożądanym zjawiskiem. Profesjonalizm jest zaś istotny, aby dane biuro kojarzyło się z fachowością – niezależnie od sektora, w którym działa dana firma.

Nowoczesny wystrój biura

Jedną z najważniejszych zasad przy aranżowaniu pomieszczeń biurowych jest reguła "Im mniej, tym lepiej". Jeśli nie posiadacie doświadczenia w projektowaniu wnętrz, to należy stawiać na prostotę. Bardzo bezpiecznym materiałem jest drewno, który wszędzie pasuje. To niewątpliwie uniwersalny i ponadczasowy materiał. Tradycyjne drewno bukowe, dębowe czy sosnowe pozwala osiągnąć klasyczny efekt. Jeśli nie brakuje Wam odwagi, to można postawić na mniej typowe gatunki drewna, jak choćby wiśniowe lub teak.

nowoczesne biuro

Moda i wygoda

Alternatywą dla bezpiecznego materiału, jakim jest drewno, mogą być różnego rodzaju tworzywa sztuczne. Warto pamiętać, że poliwęglanowe krzesła charakteryzują się lekkością i wygodą. Poza tym są bardzo modne. Można je otrzymać w rozmaitych kształtach oraz kolorach. To powoduje, że urządzenie wnętrza przy ich pomocy nie będzie stanowiło żadnego problemu. Bardzo dobrym wyborem są również szkło oraz metal. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że stół konferencyjny ze szklanym blatem będzie wyglądał bardzo efektownie. Tymczasem metalowe dodatki – podobnie jak meble – są bardzo nowoczesne , chociaż zazwyczaj pojawiają się w aranżacjach industrialnych.

Umiar w dodatkach

Nie można zapominać o właściwych dodatkach do biura. Trzeba tę kwestię dokładnie przemyśleć. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posłużyć się przedmiotami, które są do nas bliskie. Mogą to być na przykład zdjęcia rodzinne czy ulubiona zabawka podarowana przez dzieci. Należy jednak we wszystkim zachować umiar. Trzeba pamiętać, że jedno czy 2 zdjęcie z rodziną nikomu nie będą przeszkadzać. Jeśli jednak całe biuro będzie wypełniona tego typu fotografiami, to efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Biurowa kolorystyka

To element tak samo ważny, jak wybór odpowiednich materiałów oraz dodatków. Przy aranżacji pomieszczenia biurowego zaleca się stawianie na prostotę. Nie jest jednak powiedziane, że to pomieszczenie ma cechować się nudą czy monotonią. Zastosowanie dodatków w żywych kolorach czy pomalowanie jednej ze ścian na bardziej odważną barwę mogą stworzyć bardzo ciekawą kompozycję, która nie będzie przytłaczająca. Osoby, które nie przepadają za zbyt intensywną kolorystyka mogą zdecydować się na bezpieczne i skuteczne rozwiązanie, którym jest utrzymanie całego wnętrza biura lub gabinetu w jasnej, pastelowej kolorystyce. To rozwiązanie skuteczne i ponadczasowe.

Redakcja wyposaz-biuro.pl