20 czerwca 2022 Udostępnij

Jaka jest najlepsza wieczorna rutyna dla produktywności w ciągu dnia?

Każdy wie, że aby odnieść sukces w życiu, trzeba wykonać pracę u podstaw. Obejmuje to także dbanie o podstawy, w tym o swoje zdrowie i dobre samopoczucie.

Właściwe odżywianie się, dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości witamin, unikanie fast foodów i śmieci, picie alkoholu z umiarem, unikanie palenia, odpowiednia ilość snu, regularne ćwiczenia fizyczne - to wszystko są sposoby, w jakie można zadbać o swój umysł i ciało, aby zapewnić sobie paliwo do wykonania wszystkich zadań w ciągu dnia, niezależnie od tego, czy siedzimy za biurkiem w biurze, czy zupełnie gdzie indziej.

Czy wiesz jednak, że to, co robisz wieczorem, może mieć ogromny wpływ na to, jak funkcjonujesz następnego dnia?

Skupiając swoją uwagę na kwestiach zdrowotnych, będziesz mógł cieszyć się z dużo bardziej produktywnego dnia spędzonego przy biurku, a być może nawet z zawrotnej wysokości, jaką jest ukończenie listy rzeczy do zrobienia!

Jak więc powinna wyglądać wieczorna rutyna?

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę z tego, że jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich, więc może zaistnieć potrzeba dostosowania szczegółów do Twoich konkretnych potrzeb, jednak, dobrej jakości rutyna wieczorna wygląda mniej więcej tak.

  • Zdrowy, zbilansowany posiłek około godziny 18-19.7 wieczorem
  • Brak ciężkich posiłków po tym czasie
  • Unikanie napojów zawierających kofeinę, herbaty lub alkoholu w na godzinę lub dwóch przed snem
  • Jeśli już wypijesz lampkę wina lub inny napój alkoholowy, pamiętaj, że kluczem jest umiar
  • Rozpoczęcie relaksacji przed snem na około godzinę przed planowanym zaśnięciem. Może to być ciepła kąpiel (nie za gorąca) i ciepły, mleczny napój.
  • Unikaj zbyt wielu bodźców, np. głośnych filmów akcji, szybkiej muzyki, zbyt częstego przeglądania portali społecznościowych, tuż przed snem
  • Nie leż w łóżku i nie sprawdzaj telefonu!
  • Unikaj oglądania filmów w łóżku
  • Spróbuj czytać, aby ułatwić sobie zasypianie
  • Wypróbuj olejki eteryczne, np. lawendowy, na poduszce, jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy w zasypianiu.

Skupiając się na tym, co robisz poprzedniego wieczoru, zauważysz, że kiedy wrócisz następnego ranka na swoje designerskie krzesła biurowe, poczujesz się o wiele bardziej odświeżony i będziesz w stanie się skoncentrować. Oznacza to również, że wychodząc z pracy po południu, musisz o niej zapomnieć aż do następnego dnia! Zdecydowanie nie należy zabierać pracy ze sobą do domu, a jeśli coś w pracy powoduje stres, należy postarać się psychicznie zostawić to w biurze.

Będąc w pracy, możesz zrobić wiele, aby zwiększyć poziom swojej energii i produktywności. Dobrym pomysłem jest wstawanie i poruszanie się, a także regularne robienie przerw w pracy.

Dobrym pomysłem są również biurka biurowe z regulacją wysokości, ponieważ pozwalają one wstawać i siadać do pracy, co stanowi alternatywę dla siedzenia przez cały dzień. Jest to uważane za łagodny wysiłek fizyczny, a ponadto zwiększa dopływ tlenu i krwi do mózgu, zwiększając zdolność koncentracji i skupienia się na wykonywanym zadaniu.

W niektóre dni można robić wszystko dobrze, a mimo to poziom wydajności jest niski. Jest to nieodłączna część życia! Ważne jest, aby nie obwiniać się za to, że danego dnia nie udało się wszystkiego skończyć; pilne zadania przychodzą i powodują lista rzeczy do zrobienia Przychodzą pilne zadania, które sprawiają, że listy rzeczy do zrobienia wylatują w powietrze, stres może sprawić, że danego dnia będziesz mniej wydajny, a okazjonalne problemy w życiu osobistym mogą sprawić, że będziesz mniej skoncentrowany niż normalnie. To wszystko jest normalne i ma charakter zmienny.

Co należy zrobić, jakkolwiekNależy jednak wyrobić sobie pewną rutynę, która pozwoli umysłowi i ciału zrozumieć, co będzie się działo za chwilę. Oznacza to brak szoków i niespodzianek, a ponadto dostarczasz swojemu organizmowi rzeczy, których potrzebuje on dla ogólnego zdrowia, dobrego samopoczucia i wydajności. Oczywiście, spontaniczność jest czasem dobra, ale nie wtedy, gdy chcesz być produktywny!

Redakcja wyposaz-biuro.pl