28 sierpnia 2022 Udostępnij

Czujesz się odizolowany? Unikaj pułapki pracy w domu numer 1

Praca w domu jest całkiem świetna na tak wielu poziomach. Możesz pracować w piżamie, jeśli chcesz, nie musisz dojeżdżać i możesz być tak niechlujny, jak chcesz. Jednak są też nieuniknione minusy. Jednym z nich jest ryzyko poczucia izolacji.

Jeśli zawsze pracowałeś w dużym, komercyjnym biurze, będziesz przyzwyczajony do kolegów z pracy i ludzi kręcących się w pobliżu przez cały czas. Wówczas mogło to być irytujące, ale kiedy już tego nie ma, można zacząć za tym tęsknić! Izolacja jest jednym z głównych powodów, dla których ludzie decydują, że praca w domu nie jest dla nich. Jednak wiele osób udaje się pokonać to ryzyko i znaleźć pracę z domu, aby być idealnym układem dla nich.

Jeśli nigdy wcześniej nie próbowałeś pracy zdalnej i zostałeś do niej zmuszony przez pandemię COVID-19, a może myślisz o pracy w domu po raz pierwszy, izolacja musi być czymś, co rozważasz. Jak sobie z nią poradzisz? Czy uważasz, że będzie to dla Ciebie problem, czy może mimo wszystko wolisz pracować samodzielnie? Zadając sobie wcześniej pytania, możesz się przygotować.

Zanim przejdziemy do rozmowy o tym, jak możesz uniknąć lub zmniejszyć izolację, sprawdź ten bardzo przydatny film, który mówi o pracy w domu w ogóle.

Numer jeden sposób, aby uniknąć izolacji jest unikanie izolowania się w pierwszej kolejności! Jest to problem w tej chwili, ponieważ pandemia zmusiła nas wszystkich do pozostania z dala od tych, na których nam zależy i tych, z którymi pracujemy, ale poza tymi dziwnymi czasami, jest to rzeczywiście łatwiejsze niż myślisz, aby zapewnić, że pozostaniesz bardzo widoczną częścią zespołu, nawet jeśli pracujesz w domu.

Na przykład, Zoom okazał się zmienić grę. Możesz być częścią sesji współpracy i spotkań, po prostu dodając się do pokoju. Możesz także zakładać grupy WhatsApp ze swoimi współpracownikami i być na bieżąco z tym, co dzieje się w biurze. Jeśli sytuacja na to pozwala, można iść do biura na regularne spotkania, może raz w tygodniu lub tak. Możesz także wprowadzić do pracy spotkania towarzyskie, proponując swojemu przełożonemu ćwiczenia integracyjne lub po prostu umawiając się ze wszystkimi na posiłek raz w miesiącu lub częściej, jeśli wszyscy się zgodzą.

Efektywność pracy w domu naprawdę sprowadza się do komunikacji i podejmowania wysiłków, aby być prawdziwą częścią rzeczy. Bez tego wysiłku niezwykle łatwo jest się odizolować i poczuć bardzo samotnym. Jednak przy odpowiednim wysiłku, a to naprawdę nie jest tak dużo, można uzyskać wspaniałą równowagę między domem i pracą a życiem prywatnym po obu stronach.

Redakcja wyposaz-biuro.pl