Jak urządzić kącik relaksacyjny w biurze.
Pracując na co dzień w biurze niezwykle istotnym jest, by znaleźć czas na odpoczynek i oderwanie oczu od monitora komputera. Pamiętajmy, by co jakiś czas robić sobie przerwę, wstać od biurka i zrobić kilka ćwiczeń, które przyniosą ulgę dla naszych pleców i kręgosłupa. Zróbmy także kilka kroków, stańmy przy oknie, popatrzmy na widok poza nim i dzięki temu pozwólmy naszym oczom odpocząć od ciągłego wpatrywania się w ekran.
Świetnym pomysłem, który coraz częściej można spotkać w biurach, są właśnie kąciki relaksacyjne. Są one wykorzystywane także przy spotkaniach biznesowych oraz organizowaniu rozmów kwalifikacyjnych dla nowych pracowników. Swoim wystrojem nawiązują do nowoczesnych aranżacji biur. Ładnie i funkcjonalnie zaaranżowany kącik relaksacyjny wywiera pozytywny wpływ nie tylko na samopoczucie pracowników, ale także na osoby przychodzące do firmy z zewnątrz.
Jakie meble wybrać do kącika relaksacyjnego?
Jest wiele możliwości doboru odpowiednich elementów wyposażenia, które będą także służyły relaksowi oraz odpoczynkowi pracowników. Najważniejsze by w skład wyposażenia kącika relaksacyjnego wchodziły wygodne meble, takie jak kanapy czy fotele, na których pracownicy mogą usiąść i chwilę odpocząć. Obok powinny znajdować się także ławy lub stoliki, przy których można wypić kawę czy herbatę i porozmawiać ze współpracownikami. Ważne, aby meble swoim stylem nawiązywały do estetyki wyposażenia całego biura. Dobrym wyborem okażą się z pewnością nowoczesne meble o szklanym lub chromowanym wykończeniu. Tak przygotowany kącik może posłużyć także jako miejsce spotkań biznesowych z klientami firmy.
Kącik relaksacyjny, jeśli znajduje się w większym pomieszczeniu, możemy także wykorzystać jako salę konferencyjną. Jeśli się na to zdecydujemy, pamiętajmy o wyposażeniu go w długi stół, odpowiednią liczbę wygodnych krzeseł oraz przyrządy multimedialne. Wybierzmy stół, którego blat będzie miał co najmniej 90 centymetrów szerokości, pozwoli to na zachowanie odpowiedniego dystansu między pracownikami a klientami.
Jeśli natomiast zależy nam na stworzeniu nieformalnej i nieco luźniejszej atmosfery, naszych gości możemy przyjąć na wygodnych kanapach i wypić z nimi kawę przy stoliku czy ławie.
Kolorystyka i dodatki w kąciku relaksacyjnym
Aby stworzyć przyjemną i miłą dla oka atmosferę w naszym kąciku, oprócz mebli, powinniśmy także pamiętać o doborze odpowiedniego koloru jego ścian. Poleca się raczej stosowanie ciepłej kolorystyki farb, możemy także pomalować każdą ścianę na inny kolor. Kolory mogą być dobrane na zasadzie kontrastu, np. beżowy możemy połączyć z fioletowym, mniej odważnym poleca się natomiast wybór podobnych odcieni np. beżu z brązem. Pamiętajmy także o kolorystyce akcesoriów biurowych takich, jak segregatory, pojemniki na długopisy czy inne przybory biurowe. Swoim odcieniem powinny one także nawiązywać do ogólnej stylistyki pomieszczenia.
Dodatkowo, ściany i wolną przestrzeń możemy przystroić dodatkami. Eleganckie lustra sprawią, że pomieszczenie nabierze głębi, lampy zadbają o przytulność i miłą atmosferę, a flakony będą ciekawym dodatkiem do każdego wnętrza.
Ważnym elementem wystroju każdego kącika relaksacyjnego powinno być także odpowiednio dobrane oświetlenie. Zadbajmy aby w pomieszczeniu było przy najmniej jedno okno oraz aby było ono wyposażone w kilka lamp stojących i dobre oświetlenie górne.
Często spotykanymi akcesoriami, które można także umieścić w kąciku relaksacyjnym w biurze są np. telewizory, konsole do gier, stoły do gry w piłkarzyki, tablice multimedialne, konsole do gier itp.
Wszystko to sprawi, że pracownicy będą mogli chwilę odpocząć, zrelaksować się i odzyskać energię potrzebną do dalszej pracy.
V Praca w domu z pewnością boom w ciągu ostatnich kilku miesięcy i większość z tego jest w dół do faktu, że żyjemy przez pandemię. Wiele osób, które być może nigdy nawet nie myślał o idei wyboru do pracy w domu nagle znalazł się z ned do ustanowienia prowizorycznego biura domu...
V Istnieje wiele powodów, dla których morale w biurze może spaść. Może to być coś krótkotrwałego lub coś bardziej chronicznego i długotrwałego. Niezależnie od sytuacji, morale jest kluczowe i kiedy jest na niskim poziomie, wydajność nie jest daleko w tyle. Słaba komunikacja może...
V Praca w domu jest całkiem świetna na tak wielu poziomach. Możesz pracować w piżamie, jeśli chcesz, nie musisz dojeżdżać i możesz być tak niechlujny, jak chcesz. Jednak są też nieuniknione minusy. Jednym z nich jest ryzyko poczucia izolacji. Jeśli zawsze pracowałeś w dużym...