8 listopada 2017 Udostępnij

Biurowa wygoda - podnóżki ergonomiczne

Praca biurowa wydaje się mało wymagająca oraz wygodna, jednakże wbrew pozorom jej wykonywanie związane jest również z dużym obciążeniem organizmu, które przyszłości może skutkować pojawieniem się rożnych uciążliwych chorób. Najbardziej narażone na kontuzje są nasze nadgarstki oraz oczy, co ma związek z długotrwałą pracą przy komputerze. Równie często przytrafiają się również kontuzje kręgosłupa czy nóg.

Jakie dolegliwości dokuczają pracownikom biurowym?

Podczas pracy biurowej najbardziej męczą się nasze oczy. Wielogodzinne patrzenie się w ekran monitora w dużym stopniu podrażnia powierzchnię oka, dodatkowo wysuszając ją i narażając na dodatkowe schorzenia. Dodatkowo obciążony jest również kręgosłup, dlatego bardzo ważna jest odpowiednia postawa podczas pracy. Dopasowany fotel z możliwością regulacji jest w stanie uchronić nas przed nieprzyjemnymi dolegliwościami, takimi jak na przykład skurcze i bóle pleców, co w przyszłości powodować może nawet pogłębienie wady postawy. Warto jest profilaktycznie zadbać o ten aspekt swojej pracy, ponieważ pozytywnie wpływa to na jej komfort oraz przede wszystkim na nasze zdrowie.

Podnóżek ergonomiczny

Oczywiście, do zachowania prawidłowej postawy podczas pracy biurowej niezbędny jest regulowany i wyprofilowany fotel, jednak bardzo dobre efekty przynosi również podnóżek ergonomiczny. Odpowiednia pozycja naszych nóg ma również duże znaczenie dla naszej postawy, zwłaszcza w sytuacji, kiedy cały nas czas w pracy spędzamy przy biurku. Trzymanie nóg pod kątem prostym na podłodze czy zakładanie noga na nogę może okazać się bardzo dużym obciążeniem nie tylko dla naszych nóg, lecz przede wszystkim dla kręgosłupa, warto jest więc temu zaradzić.

Podnóżek ergonomiczny Fellowes

Nowoczesne podnóżki ergonomiczne firmy Fellowers mogą zostać ustawione pod wybranym przez nas kątem, co pozwala oderwać nogi od ziemi. Dzięki nim bardzo szybko zauważymy różnicę w komforcie pracy. Jest to więc trwała inwestycja w nasze własne zdrowie oraz bezpieczeństwo.

podnóżek ergonomczny

Dlaczego właśnie podnóżki ergonomiczne?

Projektanci, którzy stworzyli podnóżki ergonomiczne, skupili się na kilku podstawowych aspektach. Przede wszystkim mają one na celu wspierać optymalne ułożenie stóp podczas pracy, co pozytywnie wpływa na krążenie krwi w dolnych partiach ciała. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza dla osób starszych, które cierpią na żylaki oraz inne, podobne schorzenia. Podnóżki ergonomiczne wpływają również na kręgosłup, ponieważ są one w stanie w dużym stopniu odciążyć jego pracę. Już pierwsze kilka godzin pracy z podnóżkiem sprawia, że każda osoba odczuje ulgę i zauważy znaczną poprawę w swoim komforcie.

Podnóżek ergonomiczny - ceny

Podnóżki ergonomiczne firmy Fellowers mają na celu zminimalizowanie negatywnych skutków wielogodzinnej pracy biurowej w mało komfortowych warunkach, co pozwala nam lepiej zadbać o nasze zdrowie. Decydując się na skorzystanie z takiego urządzenia, warto jest wiec zainwestować w produkt wysokiej klasy. Podnóżki tego typu powinny charakteryzować się solidnością, oparciem odpowiedniej wielkości, są one również zaprojektowane przez profesjonalnych i doświadczonych projektantów. Ich ceny zazwyczaj uzależnione są od jakości, dlatego warto zdecydować się na podnóżki z wyższej półki, co skutkuje większym komfortem. Dodatkową zaletą jest również wzmocniona konstrukcja całego produktu, jak również możliwość regulacji kąta jego nachylenia. Dobre podnóżki wykonywane są z wytrzymałego materiału wysokiej jakości, dzięki czemu nasze stopy nie będą się ślizgać.

Podnóżek znacznie poprawia komfort naszej pracy, warto jednak zainwestować również w inne sprzęty, które będą chroniły nasze zdrowie przed schorzeniami. Niezwykle popularne są również podpórki na plecy, które mają na celu ochronę lędźwiowego odcinka kręgosłupa przed obciążeniem.

Redakcja wyposaz-biuro.pl