9 listopada 2016 Udostępnij

Galanteria biurowa marki Leitz

Praca biurowa tylko na pierwszy rzut oka wydaje się przyjemna i mało wymagająca. Wiele osób za biurkiem spędza aż 1/3 swojego życia, dlatego tak ważne w tym przypadku jest odpowiednie przygotowanie miejsca pracy. Urządzone zgodnie z zasadami ergonomii biuro to podstawa. Nie tylko zapewnia wygodę, ale i chroni przed poważnymi problemami zdrowotnymi np. związanymi z kręgosłupem. Od tego uzależniona jest także w znacznym stopniu efektywność pracy.

W chwili obecnej  Leitz jest jedną z najlepszych firm na całym świecie zajmujących się produkcją artykułów biurowych różnego rodzaju. Są one wykonane z wysokiej jakości materiałów z dbałością o wszystkie szczegóły. Zadowalają gusta nawet najbardziej wymagających klientów. Marka obecna jest na rynku już od wielu lat i wyróżnia się na tle konkurencji solidnością, co przełożyło się na jej wysoką pozycję w tej branży. Przez długie lata firma Leitz kojarzyła się przede wszystkim z segregatorami, dziurkaczami, zszywaczami, zszywkami, albumami ofertowymi, półkami na dokumenty oraz przekładkami do segregatorów. Dzisiaj wciąż należą one do gamy najpopularniejszych produktów tej marki, ale oferta jest już znacznie szersza. Firma poszła z duchem czasu i wprowadziła do sprzedaży akcesoria niezbędne w każdym nowoczesnym biurze.

W ofercie firmy Leitz znaleźć można kilka linii produktów obejmujących wszystko to co jest istotne w danej grupie klientów. Jedną z ciekawszych jest linia produktów WOW, która wyróżnia się żywymi i bardzo intensywnymi kolorami. Korzystanie z artykułów biurowych tego typu jest samą przyjemnością, gdyż wprowadzają one do biura nieco energii i radości. Linia ta obejmuje bardzo szeroki zakres produktów, które powinny znaleźć się w każdym biurze.

Przydatny w każdym biurze – zszywacz Leitz 

Jednymi z najpopularniejszych produktów marki Leitz są zszywacze. Przy ich produkcji wykorzystywane są nowoczesne rozwiązania, dzięki którym te proste na pierwszy rzut oka urządzenia stają się jednocześnie wytrzymałe i funkcjonalne. Leitz korzysta w tym przypadku ze swojej autorskiej technologii Direct Impact, która sprawia, że większego wysiłku nie wymaga nawet zszywanie grubych plików papierowych kartek. Na rynku dostępne są specjalne zszywki przeznaczone właśnie do zszywacza Leitz.

Zszywacze Leitz są idealne zarówno do biura, jak i do użytku domowego. Ich obudowa wykonana jest   z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w różnych kolorach do wyboru, a części mechaniczne z metalu. Dzięki antypoślizgowej nóżce nie ma ryzyka przypadkowego zarysowania mebli. Zszywacz Leitz pozwala na jednorazowe zszycie nawet 30 kartek (w przypadku papieru o gramaturze 80 g/m2). Innowacyjna technologia precyzyjnego wprowadzania zszywek zapobiega zacinaniu się urządzenia. Zszywacz Leitz posiada także zintegrowany, wygodny rozszywacz. Pozwala na zszywanie zamknięte i otwarte. Zmiana jest niezbyt skomplikowana i odbywa się poprzez przekręcenie metalowej stopki. Co więcej zszywacz Leitz umożliwia również zszywanie tapicerskie. Posiada aż 10 lat gwarancji, pod warunkiem korzystania z oryginalnych zszywek marki Leitz.

zszywki

Odpowiednie zszywki Leitz do zszywacza kartek

Do zszywaczy marki Leitz przeznaczone są specjalne zszywki produkcji tej samej firmy. Pozwalają one na jednorazowe zszycie nawet 30 kartek papieru bez efektu zacięcia. Poza tym zszywacze, w których są one wykorzystywane objęte są aż 10-letnim okresem gwarancji. W sprzedaży są też zszywki w kolorze białym, całkowicie niewidoczne na papierze.

Zszywki Leitz dostępne są w kilku rozmiarach do wyboru. Najwęższe mają rozpiętość grzbietu zaledwie 4mm, a długość ramion 6 mm. Są wygodne, łatwe w spięciu, a przy tym nie rzucają się w oczy, co jest ważne z punktu widzenia estetyki. Wykonywane są z cienkiego stakowego drutu. Służą do jednorazowego spinania dużej ilości kartek - nawet kilkudziesięciu.

Pojemnik na dokumenty - wygodny organizer przestrzeni biurowej

W szerokiej gamie produktów Leitz znaleźć można także pokaźną liczbę wszelkiego rodzaju pojemników na czasopisma i dokumenty. Są one niezwykle ważne w każdym biurze i znacząco wpływają na uporządkowanie i zorganizowanie przestrzeni biurowej. Dostępne są w wielu kolorach do wyboru, zarówno tych bardziej stonowanych, jak i utrzymanych w bardziej żywej kolorystyce (przede wszystkim linia produktów WOW).

Pojemniki na dokumenty Leitz są niezwykle efektowne, ale i wytrzymałe. Na grzbiecie znajduje się specjalny otwór, ułatwiający wyjmowanie czasopism i dokumentów. Poza tym istnieje możliwość na stronie producenta wydrukowania swoich własnych etykiet np z firmowym logo i naklejenia ich na pojemniki. W ofercie są również pojemniki o większej pojemności z dodatkowymi, demontowanymi przegródkami pozwalającymi na utrzymanie całej zawartości w pozycji pionowej, nawet jeśli pojemnik jest w połowie pusty.

dziurkacz biurowy

Zastosowanie dziurkaczy

Dużą popularnością na rynku wciąż cieszą się także klasyczne dziurkacze marki Leitz. Za jednym razem potrafią przedziurawić nawet 30 kartek papieru o gramaturze 80 g/m2. Są wygodne, a ich wysokiej jakości ostrza zmniejszają wysiłek powstały podczas dziurkowania. Pracę ułatwia dodatkowo precyzyjny ogranicznik formatu z funkcjonalnym okienkiem do jego podglądu. Pojemnik na ścinki jest prosty do opróżniania. Produkty Leitz posiadają aż 10-letnią gwarancję oraz certyfikat bezpieczeństwa GS.

Niektóre modele dziurkaczy Leitz posiadają specjalną prowadnicę do papieru typy click-stop, która umożliwia bardzo dokładne umiejscowienie papieru i jego dziurkowanie. Z kolei unikalna blokad uchwytu pozwala na na łatwe i wygodne przechowywanie urządzenia. Ergonomiczny uchwyt dodatkowo umożliwia także zmniejszenie siły nacisku już podczas trwania dziurkowania. Wszystkie dziurkacze Leitz dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej do wyboru. Ciekawie prezentuje się zwłaszcza linia WOW utrzymana w żywej, intensywnej kolorystyce.

Leitz oprócz klasycznych dziurkaczy biurowych produkuje także dziurkacze specjalne. Wyposażone one są w regulowane ostrza pozwalające na zmianę ilości, ustawienia oraz ich rozmiary (6 bądź 8 mm). W standardowym wyposażeniu znajdują się aż 4 ostrza o średnicy 6 mm. Wygodny obrotowy regulator z dwoma skalami *calowej i centymetrowej) zawiera aż 13 różnych formatów.

Odstępy segregatorów kołowych i terminarzy zostały od razu zaznaczone na dziurkaczu. Blokada ramienia umożliwia jego przechowywanie z maksymalnie obniżonym ramieniem. Do tego pracę ułatwia też precyzyjny ogranicznik format, a antypoślizgowa nóżka zapewnia doskonałą stabilność i chroni przed zarysowaniem mebli. Specjalistyczne dziurkacze  Leitz pozwalają na jednoczesne przedziurawienie nawet kilkuset kartek papieru o gramaturze 80 g/m2.

Dziurkacze stosowane są na co dzień do robienia otworów np. w kartkach papieru. Zazwyczaj w celu późniejszego umieszczenia ich w specjalnych segregatorach itd. Najczęściej w swoim działaniu wykorzystują zasadę działania dźwigni. Na rynku obecne są już również dziurkacze ozdobne, działające na takiej samej zasadzie, ale zamiast tradycyjnego kółka w kartce papieru wycinają ozdobne kształty.

 

Redakcja wyposaz-biuro.pl