29 listopada 2017 Udostępnij

Styl hygge - jak urządzić w nim nasze stanowisko pracy?

Styl hygge i jak urządzić w nim nasze stanowisko pracy

Nadeszła nowa moda na aranżację pomieszczeń - coraz częściej wykorzystuje się pochodzący z Danii styl "hygge". Mieszkańcy Półwyspu Jutlandzkiego twierdzą, że nawiązuje on do szczęścia, celebrowania każdego pojedynczego momentu naszego życia, a także cieszenia się spokojem oraz pozytywną energią zawsze i o każdej porze. Nic dziwnego, że my także chcemy napełnić nasze wnętrza tym niezwykłym stanem szczęśliwości. Co ciekawe, specjaliści od aranżacji wnętrz rzeczywiście głoszą, że pomieszczenia urządzone w coraz popularniejszym duńskim stylu rzeczywiście pozwalają nam czuć w nich o wiele radośniej. Jednym z miejsc, w którym codziennie spędzamy wiele czasu jest nasze miejsce pracy. W jaki sposób możemy stworzyć z niego prawdziwą krainę szczęścia w stylu hygge?

Hygge

Nie każdy zapewne słyszał, że w Skandynawii dla pracowników zupełnie normalnym zwyczajem jest poświęcanie wolnych od pracy dni na czyszczenie umysłu. Na początku weekendu nasi zamorscy sąsiedzi rzucają wszystko i beztrosko wyruszają w świat natury, gdzie mogą spokojnie relaksować się podczas takich czynności jak wędkowanie, uprawianie sportu czy jedzenie w otoczeniu kojącej zieleni. Ludzie po prostu spędzają czas na odpoczynku i skupiają swój umysł wyłącznie na tym, żeby cieszyć się płynącą właśnie przyjemną chwilą. Właśnie dlatego według styl hygge wszyscy mają pozwolić sobie na bycie szczęśliwymi i odprężonymi.

Hygge w pracy

Czy jednak możemy pozwolić sobie na to w miejscu pracy? Tak! Nie jest to wcale takie trudne, jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim należy usunąć z danego pomieszczenia wszystkie przedmioty, które tak naprawdę nie są nam wcale potrzebne. Wystarczy pozostawić w biurze tylko te rzeczy, z których rzeczywiście korzystamy. Zbyt dużo elementów leżących w miejscu pracy rozprasza nasz umysł i nie pozwala skupić się na pracy. Powinniśmy zatem nauczyć się właściwie organizować nie tylko nasz czas, ale także otaczającą nas przestrzeń. Na tym właśnie polega styl hygge.

Hygge - duńska sztuka szczęścia

Wszyscy wiedzą, że odpowiednio urządzone pomieszczenia sprawiają, że czujemy się w nich bardziej zrelaksowani i wypełnieni prawdziwym poczuciem szczęścia. Ważnym elementem jest światło. Najkorzystniejsze jest jasne i ciepłe oświetlenie. Powinniśmy zaopatrzyć się w dodatkowe lampki, które zapewnią nam odpowiednią ilość światła nawet wtedy, kiedy na zewnątrz zapadnie już ponury wieczór. W miejscu pracy warto ponadto zarezerwować sobie trochę przestrzeni na relaks. Można w nich umieścić miękkie kanapy czy puszyste poduszki i koce. Kojącymi dodatkami są ponadto aromatyczne świeczki oraz rośliny. Biuro urządzone w stylu hygge pozwoli nam na pracę, która będzie nie tylko bardziej efektywna, ale także naprawdę przyjemna.

Redakcja wyposaz-biuro.pl