26 lutego 2016 Udostępnij

Recepcja ze szkła – czy warto ją kupić do salonu kosmetycznego?

Szklane meble stają się coraz bardziej modne w ostatnich latach. Mogą się one stać świetnym elementem wyposażenia dla miejsca pracy a nie tylko dla domu. Szklana lada sprawdzi się dobrze, jeśli będziemy w stanie ją odpowiednio dopasować. Szklana recepcja będzie w stanie zwrócić uwagę pojawiających się w salonie klientek, szczególnie takich, które cenią sobie nowoczesne aranżacje i połączenie nowoczesnych trendów właśnie w zakresie przygotowania takiego miejsca jak recepcja. Zaletą będzie także to, że takie rozwiązanie pasuje również do dużych i przestronnych salonów, gdzie na recepcję jest przeznaczone osobne pomieszczenie jak i też do tego pomieszczenia, gdzie miejsca nie ma zbyt wiele.

Trzeba tylko umieć odpowiednio dobierać meble do takiego miejsca. Zaletą takiej recepcji na pewno będzie to, że będzie się ona wyjątkowo prezentować a taka lada nie będzie elementem, który będzie przytłaczał pomieszczenie. Szczególnie w gabinetach kosmetycznych może to być ważne. Lada, która zrobiona będzie ze szkła sprawia wrażenie lekkiej i delikatnej, dlatego nie uda się tego uzyskać, jeśli wprowadzi się tradycyjne rozwiązania z drewna. Można także wykonywać recepcję ze szkła zwykłego albo matowego w zależności od tego jaka forma estetyczna będzie dla nas najlepsza. Decydując się na szklaną ladę trzeba jednak pamiętać, że ma także swoje wady.

Jak urządzić szklaną recepcję?

Niestety taka lada może być dość szybko zniszczona przez jakieś nadtłuczenie brzegu. Większość mebli szklanych produkuje się obecnie z użyciem szkła hartowanego, które oczywiście będzie bardziej wytrzymałe, ale to nie znaczy, że będzie to rozwiązanie niezniszczalne. Lada taka będzie także trudna do utrzymania w czystości, ponieważ będzie widać na nie każde odbite palce. Niestety w przypadku szklanego blatu może to się stać znacząco trudniejsze niż w przypadku drewna. Lada szklana będzie się z czasem rysować i to także sprawi, że estetycznie nie będzie się tak dobrze prezentować.

Redakcja wyposaz-biuro.pl