8 lutego 2016 Udostępnij

Pierwsze wrażenie kluczem do sukcesu

Recepcja to to miejsce, gdzie będzie pierwszy kontakt z klientem a pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. Dlatego właśnie przygotowanie recepcji traktować trzeba bardzo poważnie i szukać takich rozwiązań, które rzeczywiście dobrze się tam sprawdzą. Nie można tego robić bez większego zastanowienia na szybko, ponieważ takie działanie najczęściej sprawi, że recepcja nie będzie udana. Warto poświęcić nieco czasu przygotowaniu projektu do recepcji, tak by rzeczywiście udało się przygotować udane miejsce, które będzie się fajnie prezentować.

Pierwsza kwestia to lokalizacja. Chodzi o to, by recepcja znalazła się w budynku w takim miejscu, że po wejściu klient nie będzie miał problemu z tym, by trafić właśnie do recepcji. To taka kwestia, która ma ogromne znaczenie. Potem trzeba zwracać uwagę na widoczność. Dobrze będzie, by recepcja była jakoś oznaczona, specjalnym logotypem firmowym czy napisem. Identyfikacja wizualna działa na podświadomość klienta, który na pewno ten element potraktuje pozytywnie i łatwo do nas trafi. Jeśli w takim miejscu pojawia się logotyp naszej firmy to tak naprawdę staje się on pewnym elementem orientacyjnym, który będzie wykluczał możliwość zgubienia się w nowej przestrzeni naszym klientom.

Można oczekiwać, że uda się stworzyć takie miejsce, które od razu będzie dobrze odebrane. Jeśli uda się umiejscowić recepcję to będzie trzeba ja także odpowiednio wyposażyć. Warto tutaj zacząć od dobrej lady, która będzie dopasowana do tego miejsca, gdzie recepcja będzie się znajdować.

Czy lada recepcyjna powinna być dobrze zaprojektowana?

To najważniejsze miejsce w recepcji, gdzie jedna osoba pracuje i obsługuje pojawiających się klientów. Dlatego musi to być duża lada, która da odpowiedni komfort a jednocześnie będzie pasować estetycznie do stylu takiej recepcji, którą przygotowujemy.

W miejscach, gdzie ma być anonimowość obsługi warto także zdecydować się na pewne dodatkowe elementy oddzielające klientów, tak by nie było obaw, że jakaś osoba trzecia bierze udział w rozmowie. Istotnym elementem całej recepcji będzie oświetlenie, które powinno dawać wrażenie przestronności oraz odpowiedniej jasności. Wtedy od razu po wejściu pojawią się pozytywne skojarzenia i dobre samopoczucie, a pracownik, który będzie tam miał swoje stanowisko także otrzyma lepsze warunki do wykonywania pracy, dzięki dobremu oświetleniu.

Redakcja wyposaz-biuro.pl