2 grudnia 2016 Udostępnij

Co znajdziemy na biurku prezesa?

Ekskluzywne wieczne pióra na przykład firmy Parker, drogie zszywacze, a nawet złote zszywki – to wszystko można znaleźć na biurku prezesa. Dziś zastanowimy się nad tym, czego będzie potrzebować osoba, która na co dzień zarządza firmą.

Podobno jak cię widzą, tak cię piszą – wiele prawdy jest w tym stwierdzeniu. Dlatego jeśli chcemy, by dobrze o nas mówiono i pozytywnie o nas pisano, warto zadbać również o zewnętrzne oznaki prestiżu. Zanim jednak przystąpimy do wdrażania zmian w swoje życie powinniśmy pamiętać, że nie powinniśmy popadać w przesadę, ponieważ w ten sposób możemy odnieść odwrotny – od pożądanego – skutek i narazić się na śmieszność albo, co gorsza, nasi Klienci mogą nas uznać za osoby roszczeniowe i bezczelne.

Jak poprzez artykuły biurowe podkreślić swoją władzę?

Każdy, kto chce zdobyć szacunek i uznanie, a wraz z nimi pozycję lidera w zespole, powinien wiedzieć, że o tym, czy zostanie zauważony, czy też nie, decydują przede wszystkim takie elementy jak jego osobowość, zachowanie oraz wygląd. Ten ostatni punkt odnosi się nie tylko do stylu ubierania, ale także do tego, jakimi przedmiotami się otacza.

Badania wskazują jasno: Człowiek, który otacza się produktami znanych i poważanych marek jest uznawany za bardziej godnego zaufania, a taki wizerunek prezesa jest najlepszy. Korektor czy też długopis żelowy powinien więc być dobrej jakości i być wyznacznikiem tego, na jakiej pozycji w firmie znajduje się prezes.

Ponadto prezes powinien być osobą, która zna każdego swojego pracownika, a dodatkowo zna również swoich klientów i współpracowników zewnętrznych. Z tego powodu warto, aby na biurku osoby numer jeden w przedsiębiorstwie, znajdował się wizytownik obrotowy, dzięki któremu łatwo przypomni sobie z kim nawiązał właśnie współpracę.

Warto zainwestować w wizytownik skórzany, ponieważ jest nie tylko bardziej wytrzymały, ale również bardziej elegancko się prezentuje, a klasa to przecież to, co chcemy poprzez swoje zachowanie i produkty

Eleganckie pióro to nie wszystko

Równie ważne są inne artykuły biurowe, których potrzeba w codziennej pracy. Oczywiście, zarządzający w firmie, może swoją pozycję dodatkowo podkreślić poprzez różnorodne przedmioty, które zaliczymy do grupy tych ekskluzywnych, ale może również zgodnie z zasadą – jestem pierwszym wśród równych – mieć takie same przybory, jak jego podwładni.

W zależności od indywidualnych preferencji prezesa, przybornik na biurko może być standardowym pojemnikiem, ale może również być bardzo zindywidualizowanym przedmiotem.

Gabinet prezesa

Jeśli chcemy podkreślić swoją pozycję w zespole, możemy w tym celu wykorzystać kolory. Zgodnie z psychologią barw – kolory złoty i srebrny – są zarezerwowane dla rządzących. Możemy więc z powodzeniem wykorzystywać przedmioty w tych kolorach i w ten sposób podświadomie pokazywać swoją władzę.

Nasz organizer biurowy, a także inne elementy jak segregator czy zszywacz możemy wykorzystać do tego, by pokazać innym naszą pozycję w firmie. Zauważmy, szeregowy pracownik raczej nie może pozwolić sobie na droższy element, za to prezes już tak. Jeśli jednak wolimy ograniczyć koszty na takie wydatki, co więcej dla nas nie ma znaczenia, jakiej marki jest papier biurowy czy klej do papieru, możemy swoje znaczenie podkreślić poprzez umiejscowienie swojego biurka.

Gdzie powinno być usytuowane biurko prezesa?

Osoba numer jeden w każdym biurze powinna mieć w odpowiednim miejscu usytuowane biurko. Jeśli w firmie nie ma gabinetu prezesa, a szef siedzi w jednej przestrzeni z pracownikami to jego biurko - zgodnie z zasadami Feng Shui - powinno znajdować się najdalej od drzwi, przodem do nich.

Ta zasada ma swoje logiczne uzasadnienie. W ten sposób prezes może kontrolować nie tylko swoich pracowników, ale również mieć ogląd na to, kto wchodzi do środka.

Ściana - to jedyne, co powinno znajdować się za plecami prezesa. Żadnej kontroli, żadnego podglądania przez podwładnych – to najważniejsze, co można zyskać siedząc w takim miejscu.

Oczywiście, klasy, elegancji i wyczucia stylu nie nabędziemy wraz z nowymi produktami. Materiały biurowe mogą nam jedynie w tym pomóc, ale jakże wielka jest to pomoc.

Redakcja wyposaz-biuro.pl