8 czerwca 2017 Udostępnij

Ranking nauszników ochronnych

Chcesz uchronić swoje uszy przed hałasem? Wkładki tłumiące do uszu przestają się sprawdzać? Zamień je na odpowiednie nauszniki ochronne, które zabezpieczą Twoje uszy przed hałasem wytworzonym przez różnego rodzaju maszyny czy urządzenia.
 

Kiedy zdecydować się na nauszniki wygłuszające?
 

Tego rodzaju słuchawki są dedykowane przede wszystkim pracownikom, którzy są narażeni na hałas o znacznym poziomie nawet przez krótki czas. Nauszniki chronią przed wysokimi częstotliwościami, dlatego są szczególnie polecane w miejscach takich jak place budowy, kopalnie czy też inne gdzie ludzie są narażeni na ich działanie.

Zbyt wysokie dźwięki powodują wzrost poziomu adrenaliny, poziom ciśnienia krwi, przez co utrzymują organizm w ciągłej mobilizacji. Skutkiem takiego pobudzenia organizmu jest rozdrażnienie, poirytowanie, a nawet utrata słuchu.

Gdy ucho jest wystawione na tego typu hałasy, komórki słuchowe najpierw stają się mniej elastyczne, a następnie obumierają. Mimo to, człowiek nadal słyszy, dlatego zwykle przy uszkodzeniu słuchu, często nawet nie podejrzewa niebezpiecznych zmian.
 

Bądź mądry przed szkodą
 

Tymczasem zawodowe uszkodzenie słuchu zajmuje pierwsze miejsce wśród chorób zawodowych w Polsce. Rokrocznie rejestruje się aż 3000 nowych przypadków. Najwięcej tego typu przypadków występuje wśród górników, hutników, ale również osób, które znajdują się w pobliżu wysokich hałasów. Co zatem możemy zrobić, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem utraty słuchu i nie stać się częścią niechlubnej statystyki?

Działajmy profilaktycznie. Chrońmy nasze uszy przed niebezpiecznymi dźwiękami, zakładając nauszniki wygłuszające.

Zobaczmy, czym się kierować wybierając słuchawki – zapoznajcie się z naszym rankingiem jakości. To tu zebraliśmy najważniejsze kryteria, których spełnienie sprawi, że ochronimy się przed uszkodzeniem lub utratą słuchu, a także propozycje produktów, które spełniają te kryteria.

 

Fridrich&Fridrich – bierna ochrona podczas aktywności
 

Najważniejszą zasadą przy wyborze słuchawek jest sprawdzenie, czy spełniają normy EN 352-1 lub EN 352-3. Tylko posiadanie tego typu certyfikatu może w 100% potwierdzić, że mamy do czynienia ze słuchawkami, które są bezpieczne dla naszego słuchu.

Wśród nauszników, które są nie tylko wyjątkowo ekonomiczne, ale również spełniają normy bezpieczeństwa naszym faworytem są te marki Fridrich&Fridrich. Ich czasza jest pokryta lekką pianką, która izoluje nasze uszy od różnorodnych dźwięków. Tłumią one dźwięk na średnim poziomie 27dB. Dzięki temu staje

ochrona uszu, słuchawki

 

Hellberg – aktywnie ochraniaj swoje uszy
 

Nauszniki przeciwhałasowe aktywne to rozwiązanie, które bazuje na nowoczesnych układach elektronicznych. Tłumią one niskie i średnie częstotliwości. Działają one według zasady: im głośniejszy dźwięk, tym bardziej jest tłumiony. I odwrotnie: im słabszy dźwięk, tym słabiej jest tłumiony.

Nausznikami, które w taki sposób pracują są słuchawki Hellberg, które chronią Twój słuch przed wyjątkowo wysokimi dźwiękami nawet do 82 dB, a jednocześnie pozwalają Ci słyszeć słabsze dźwięki. Świetnie przylegają do małżowiny usznej, a także dają Ci możliwość komunikacji z innymi pracownikami bez konieczności podnoszenia przez nich głosu. Wszystko za sprawą specjalnego mechanizmu ESP, który ogranicza do minimum poziom szkodliwych dźwięków wysyłanych z zewnątrz.

Co ciekawe, nauszniki nie tylko chronią przed niebezpiecznym hałasem, ale również pozwalają na słuchanie muzyki podczas wykonywania pracy, ponieważ posiadają specjalne 3,5 mm wejście MiniJack na odtwarzacz mp3 albo radio.

Peltor X4A - idealny sposób mocowania

Odpowiednio zamocowane słuchawki na głowie to już połowa sukcesu. Aby mocowanie było skuteczne należy najpierw zaopatrzyć się w słuchawki, które zapewnią nam dobry poziom mocowania. To nie tylko wybór pomiędzy hełmowymi nausznikami czy też niezależnymi nausznikami. To przede wszystkim wybór oparty na kilku kryteriach, których spełnienie zapewni komfort użytkowania. Są to przede wszystkim: siła docisku, szerokość paska, a także indywidualne preferencje. Dlatego zanim wybierzemy konkretny model poleca się go przymierzyć.

Jednymi z najbardziej uniwersalnych słuchawek są nauszniki marki Peltor X4A. Można wyjątkowo łatwo zamocować i stabilnie trzymają się na głowie są nauszniki. Wysokie właściwości ochronne do 33 dB, fluorescencyjne kolory, dzięki którym pracownik rzuca się w oczy, a także smukłe podwójne czasze nauszników sprawiają, że coraz więcej osób sięga po ten produkt.

Markowe słuchawki to dobre słuchawki

Marka to jeden z najważniejszych wyznaczników, którym powinniśmy się kierować wybierając słuchawki. Doświadczenie pokazuje, że marki, które produkują najwyższej jakości nauszniki są liderami wśród sprzedaży tego typu produktów. Duża popularność słuchawek oraz rozpoznawalna marka to jeden z kryteriów, którym możemy kierować się wybierając tego typu sprzęt. Peltor, Hellberg, Fridrich&Fridrich to producenci, których produkty cieszą się wysoką jakością i niesłabnącą popularnością.

Czy warto kierować się głosem większości i wybierać słuchawki wyciszające czołowych marek, czy też lepiej szukać innego wyjścia i wypróbowywać różne urządzenia? Pozostawiamy to do indywidualnej refleksji.

Redakcja wyposaz-biuro.pl