29 lutego 2016 Udostępnij

Twój wizerunek zaczyna się w recepcji biurowej

Recepcja to oczywiście kluczowy element dla każdego biura i instytucji. A pewno będzie trzeba się decydować na takie rozwiązania, które są przemyślane i sprawią, że nasza recepcja będzie praktyczna. Trzeba pamiętać, że jest powiedzenie jak Cię widzą tak Cię piszą i ono się tutaj bardzo dobrze sprawdza. Pierwsze wrażenie jakie uda się zrobić na naszych kontrahentach jest bardzo ważne, dlatego warto zadbać o to, by nasza recepcja była dobrze przygotowana. Od niej może zależeć to jaki będzie wizerunek w oczach tych osób, które w biurze się pojawią. W niektórych miejscach kluczowa będzie elegancja, tak jak w przypadku kancelarii prawnych, gdzie rzeczywiście ta recepcja musi rzeczywiście wyglądać doskonale i powinna być przygotowana jako miejsce eleganckie.

Nie ma się więc co dziwić, że takie największe firmy bardzo często decydują się na przygotowanie recepcji, w której będą się znajdować drogie, eleganckie meble, które na pierwszy rzut oka będą wyglądać rzeczywiście doskonale i w ten sposób zrobią dobre wrażenie na wszystkich osobach, które pojawią się w takiej kancelarii i biurze firmowym. Jeśli chcemy dobrze urządzić swoją recepcję trzeba będzie brać pod uwagę rzeczywiście wiele elementów. Trzeba umieć łączyć architekturę z plastyką, zarządzaniem czy psychologią. Nasz klient ma być zadowolony z tego co zobaczy, dlatego właśnie trzeba szukać takich propozycji, które nie tylko nam będą się podobać, ale przede wszystkim zostaną pozytywnie ocenione przez te osoby, które się u nas pojawią. Na pewno źle prezentuje się taka recepcja, która będzie nadmiernie zagracona.

Jakie meble powinny znaleźć się w recepcji?

Ciężkie meble, które zdominują małą recepcje mogą sprawić, że wszystko będzie wyglądało po prostu nieciekawie. Umiejętność łączenia różnych elementów w sprawny sposób jest więc taką kluczową sprawą. W recepcji będą się pojawiać interesanci, dlatego będzie dobrze, jeśli uda się przygotować rzeczywiście dobre rozwiązania do ich obsługi. Klient musi czuć się w recepcji dobrze i musi wiedzieć, że zostanie obsłużony w odpowiednich warunkach przez osobę, która będzie do tego odpowiednio przygotowana. Na pewno istotnym elementem poza meblami będzie oświetlenie w recepcji, które również powinno być wykonane bardzo starannie i nad którym trzeba będzie mocno popracować. Dobrze będzie znaleźć kilka źródeł światła, poza tym ogólnym tak by można było oświetlić również stanowiska pracy, tych osób, które będą znajdować się w recepcji i będą tam miały do wykonania jakieś prace. Dlatego oświetlenie też musi wykazać się pewną uniwersalnością.

Redakcja wyposaz-biuro.pl