12 kwietnia 2017 Udostępnij

Jaki zszywacz wybrać? Przedstawiamy 4. faworytów!

Zszywacz biurowy to jedno z najczęściej używanych akcesoriów biurowych. Na polskim rynku znajdziemy bardzo dużo zszywaczy biurowych o różnych parametrach. Cena takiego urządzenia może wahać się od kilku do nawet 150 złotych! Oczywiście wraz ze wzrostem ceny podnosi się jakość urządzenia oraz jego wszechstronność. Te najdroższe przeznaczone są do specjalistycznego użytkowania, te tańsze towarzyszą nam na co dzień, łącząc strony dokumentów w naszych firmach i domach. Wydawać by się mogło, że wybór odpowiedniegourządzenia to nic trudnego. W końcu każdy z nich wygląda podobnie, a ich przeznaczenie jest takie samo, prawda? Nie do końca! Różne modele oferują różne rozwiązania. Te innowacyjne pomysły mogą się wydawać nieistotnymi szczegółami, jednak w rzeczywistości znacznie ułatwiają naszą pracę. Które produkty warte są Twojej uwagi? Sprawdź nasz ranking zszywaczy biurowych i zobacz, jakie urządzenia spisują się najlepiej!

1. Zszywacz biurowy  - Gazelle 
 

Gazelle to interesująca propozycja marki Rexel. To produkt, który wyróżnia się ciekawym kształtem. Oferuje futurystyczne wzornictwo, które jest nie tylko estetyczne i eleganckie, ale także funkcjonalne i ergonomiczne. Podstawa zszywacza posiada cztery wgłębienia, które są dopasowane do kształtu ludzkiej dłoni. Obudowa została wykończona miękkim, gumopodobnym tworzywem, które znacząco zwiększa komfort użytkowania. Jej kształt umożliwia ustawienie go w pionie lub w poziomie, co pozwala na oszczędność miejsca w ciasnej, biurowej przestrzeni. Na froncie obudowy znajduje się specjalne okienko, przeznaczone na etykietę z Twoim imieniem. Ciekawym elementem tego zszywacza biurowego jest otwór StapleScope, który pokazuje, ile zszywek znajduje się w środku urządzenia. Gazelle umożliwia zarówno zszywanie zamknięte, otwarte oraz tapicerskie. Należy pamiętać, że zszywa maksymalnie 25 kartek o gramaturze 80 g/m2 i współpracuje ze zszywkami 26/6 oraz 24/6. Cena tego zszywacza biurowego wynosi ok. 40 złotych.

 

2. Zszywacz biurowy, a cena - Leitz 5501

 

Zszywacz Leitz 5501 to profesjonalne urządzenie biurowe, które umożliwi Ci nie tylko zszywanie, ale także rozszywanie! Zintegrowany rozszywasz sprawia, że urządzenie to jest wyjątkowo uniwersalne. Zszywa nawet 25 kartek o gramaturze 80g/m2 jednocześnie. Oprócz tego, zszywacz biurowy Leitz 5501 został wyposażony w obrotową, metalową stopkę, która umożliwia zszywanie zamknięte i otwarte. Otwarcie na 180° umożliwia także zszywanie tapicerskie. To profesjonalne urządzenie biurowe zostało wykonane z wytrzymałego metalu, natomiast obudowa zrobiona jest z eleganckiego tworzywa sztucznego najwyższej próby. Ten niewielki zszywacz biurowy ładowany jest od góry i współpracuje ze zszywkami 24/6 oraz 26/6. Jeżeli wybierzesz właśnie ten model, razem z nim otrzymasz pakowanie 200 zszywek 24/6. Używaj zszywek Leitz Power Performance, a Twoje urządzenie zostanie objęte trzyletnią gwarancją. Leitz 5501 występuje w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i czarnym. To urządzenie, które sprawdzi się idealnie zarówno w biurze, jak i w domu. Jego zakup to inwestycja w wysokości ok. 35 złotych.

 

3. Zszywacz biurowy - duży, Pojemny i tani Rapid F16

 

Zszywacz Rapid F16 to idealne urządzenie do biura i domu. Spełnia wszystkie podstawowe wymagania, jakie stawiasz przed takim urządzeniem. To narzędzie umożliwi Ci zszywanie nawet 30 kartek o gramaturze 80g/m2 jednocześnie. Mechanizm zszywający został wykonany z wysokiej jakości stali, która sprawia, że urządzenie to jest wyjątkowo żywotne. Przyjemne w dotyku tworzywo ABS i guma TPE tworzą elegancką obudowę o dużej wytrzymałości. Model F16 ładuje się od góry, uzupełniając tym samym krótki magazynek na zszywki typu 24/6 oraz 26/6. W przypadku używania zszywek marki Rapid, urządzenie to jest objęte pięcioletnią gwarancją. Regulowane kowadełko umożliwi Ci zszywanie tymczasowe, przybijanie oraz zaciskanie. To zszywacz biurowy, który możesz zakupić w trzech kolorach: czarnym, czerwonym i niebieskim. Pula kolorów, choć oszczędna, pozwala dopasowa go niemal do każdej przestrzeni biurowej. Cena zszywaczy Rapid F16 to ok. 20 zł.

 

4. Zszywacz biurowy - Laco H400, budowa godna wysokiej półki cenowej 

 

Produkt marki Laco oznaczony symbolem H400 to kolejny produkt z tej półki cenowej. Podobnie jak jego poprzednicy, został wykonany z metalu i tworzywa sztucznego. Górna część została wyprofilowana, dzięki czemu zszywanie jest przyjemne, a narzędzie dobrze leży w dłoni. To urządzenie ładowane od góry. W magazynku mieści się aż 100 zszywek. Laco H400 współpracuje ze zszywkami 26/6 oraz 24/6. Jeśli będziesz używał odpowiednich zszywek, Twoje urządzenie będzie objęte pięcioletnią gwarancją. To uniwersalny zszywacz biurowy, który umożliwi Ci zszywanie otwarte, zamknięte, a także tapicerskie. Zszywa do 25 kartek o gramaturze 80g/m2. Nowoczesna stylistyka oraz szeroka paleta kolorów do wyboru sprawiają, że jest to idealne urządzenie biurowe, które z łatwością dopasujesz do każdego pomieszczenia. Koszt tego urządzenia to ok.. 20 złotych.

zszywacz biurowy

 

Zszywacz biurowy - jak używać, który wybrać ?

 

Przedstawione powyżej produkty przedstawiają podobny standard wykonania i jakość wykorzystanych materiałów. Jak widzisz, potrafią zszyć podobną ilość stron i wszystkie wykorzystują ten sam rodzaj zszywek. To co je różni, to detale. Jak mówi polskie przysłowie: „Diabeł tkwi w szczegółach”. Przyjemność użytkowania tego rodzaju artykułów biurowych tkwi w kształcie, kolorze oraz innowacyjnych drobiazgach, które ułatwiają nasze codzienne funkcjonowanie. To właśnie te drobne cechy zadecydowały o kolejności, w jakiej zszywacze biurowe prezentują się w naszym rankingu. Wybierając swój własny zszywacz, musisz sam zadecydować o tym, co jest dla Ciebie istotne. Czy ważniejsza jest ilość jednorazowo zszywanych kartek, czy może anatomiczny kształt urządzenia? Złap do ręki kilka różnych modeli, a wszystko stanie się jasne!

 

Redakcja wyposaz-biuro.pl