17 sierpnia 2017 Udostępnij

Biurko dopasowane do Twoich potrzeb z regulacją wysokości

Dla bardzo wielu z nas siedzenie przy biurku to praktycznie większa część dnia. Mebel ten powszechnie kojarzy się nam z pracą. Dorośli faktycznie mnóstwo pracują przy biurkach, niekiedy nawet po powrocie do domu. Dzieci również spędzają przy biurkach wiele godzin, ucząc się i rozwiązując zadania domowe. Z tego powodu trzeba dopilnować, aby nasze biurko zawsze było dla nas odpowiednie i przede wszystkim dopasowane do naszych własnych potrzeb. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest biurko z regulowanym blatem, w którym można ustawiać wysokość. Warto dowiedzieć się, jakie wady i zalety mają takie meble.

Biurko z regulacją wysokości

Największą zaletą takich biurek jest oczywiście to, że możemy je dopasować w stu procentach do naszych potrzeb. Regulacja wysokości pozwoli na ustawienie biurka w taki sposób, abyśmy czuli się przy nim faktycznie komfortowo. Odpowiednia wysokość biurka jest z kolei niezbędna do tego, abyśmy w czasie pracy mogli utrzymywać zdrową dla naszych pleców pozycję. Jeśli ktoś potrzebuje biurka do pracy z komputerem, to może kupić mebel zaopatrzony dodatkowo w półkę na klawiaturę oraz podstawkę na monitor. Najlepiej oczywiście zdecydować się na taki model, w którym można regulować również wysokość półki.

Optymalna wysokość blatu biurka dla dorosłej osoby to 80 cm. Dobrze, aby półka na klawiaturę znajdowała się mniej więcej 10 cm niżej. Zachowanie takiej przestrzeni między tymi elementami jest bardzo istotne z punktu widzenia naszej wygody.

Biurko komputerowe z regulacją wysokości

W przypadku biurka do pracy z komputerem czy zwykłego pisania, optymalna wysokość dla osoby dorosłej jest nieco mniejsza. Blat powinien znajdować się na wysokości 73 cm.

Biurka z regulowanym blatem dla dzieci

Jeśli kupujemy biurko z regulowanym blatem dla dziecka, to wysokość powinniśmy ustalać na podstawie wysokości i wieku naszych maluchów. Optymalna wysokość powinna się tu wahać w granicach 52 – 72 cm. Zaletą tego biurka w tym przypadku jest to, że może ono "rosnąć" razem z naszym dzieckiem. Nie będziemy zatem musieli kupować nowych mebli, kiedy nasze dziecko wyrośnie z dotychczasowych.

regulowane biurko

Bardzo przydatną funkcją w takich meblach jest regulowanie kąta nachylenia blatu. Sprawdza się zarówno w przypadku maluchów, jak i dorosłych użytkowników. Dzięki niej można ustawić biurko w taki sposób, aby zapewnić sobie większą wygodę w czasie jakichkolwiek prac plastycznych.

Kupując biurko trzeba sprawdzić, czy zapewnia ono wystarczająco dużo wolnego miejsca na nogi. Jest to bardzo ważne, bowiem zbyt ciasne meble uniemożliwiają nam utrzymywanie prawidłowej postawy w czasie pracy. Należy również upewnić się, czy cała konstrukcja mebla jest stabilna. Nikt nie chce pracować przecież przy chwiejącym się biurku.

Dobre biurko to świetna inwestycja, która zwróci się nam na wiele sposobów. Zapewniamy sobie dzięki niemu znacznie większą wydajność w pracy. Jesteśmy bardziej efektywni i możemy zrobić o wiele więcej. Dbamy również o nasze zdrowie. Praca przy nieodpowiednim biurku w dłuższej perspektywie może doprowadzić nas do poważnych wad postawy i ciągłego bólu w plecach i mięśniach. Przy złym biurku znacznie szybciej się męczymy.

Warto zainwestować w dobre, wysokiej jakości biurko. Taki mebel posłuży nam znacznie dłużej niż tańsze zamienniki z supermarketów. Kupując coś markowego można również cieszyć się ciekawym wyglądem. Wzornictwo dobrych biurek jest bardzo zróżnicowane – coś dla siebie znajdą tu zarówno fani klasyki, jak i zwolennicy bardziej nowoczesnych rozwiązań.

Regulowane biurko i krzesło – para idealna

Drugim meblem który ma wielki wpływ na naszą wygodę w pracy jest krzesło. Do regulowanego biurka powinniśmy zatem wybrać odpowiedni fotel obrotowy, który również posiada funkcję ustawiania wysokości. Fotel musi mieć odpowiednio głębokie siedzisko – tak, aby siedząca na nim osoba nie dotykała jego krawędzi swoimi udami. Oparcie musi również prawidłowo podpierać plecy i pozwalać na przyjęcie wygodnej, zdrowej pozycji. Dobry fotel to kolejna, niezwykle ważna inwestycja która pomoże nam w pracy i zapewni nam wysoki poziom wygody.

Redakcja wyposaz-biuro.pl