18 sierpnia 2017 Udostępnij

Dzierżawa sprzętów biurowych – poradnik

Urządzenia biurowe to nieodłączny element towarzyszący każdej działalności gospodarczej. Konieczność kserowania i skanowania wielu dokumentów prowadzi często do podjęcia zbyt pochopnej decyzji o zakupie takich urządzeń. Alternatywę stanowi ich dzierżawa. Rozwiązanie to posiada wiele zalet, które warto poznać przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dzierżawa – co to jest?

Dzierżawa urządzeń biurowych to pojęcie dla wielu wciąż obce. Aby lepiej je zrozumieć, skorzystajmy zatem z praktycznego przykładu. Załóżmy hipotetyczną sytuację. Do naszych zadań należeć będzie:

  • a: wywołanie ulubionego zdjęcia
  • b: zakupienie odpowiedniej ramki do niego
  • c: zakupienie narzędzi (wiertarki wraz z pakietem wierteł)
  • d: zakupienie kołka czy też wkręta
  • e: przystąpienie do pracy właściwej czyli powieszenia ulubionego zdjęcia na ścianie

Jak widać, prosta czynność niesie za sobą bardzo wiele pracy. Czy nie lepiej zatem zakupić gotowe zdjęcie powieszone na ścianie?

Dzierżawa sprzętu drukującego

W kwestii sprzętu drukarskiego sprawa przedstawia się w podobny sposób. W wypadku dzierżawy nie musisz martwić się o urządzenie, oprogramowanie do niego, tusz czy też koszty serwisu. Jedyne, co interesuje cię w tej chwili to dzierżawa gotowego rozwiązania druku.

Przyjrzyjmy się zatem jej zaletom tego rozwiązania!

Dzierżawa – cena

Początki każdego biznesu nie należą do łatwych. Staramy się scalić ze sobą budżet. Szukamy miejsc, w których będziemy mogli zaoszczędzić. Dzierżawa urządzeń biurowych stanowi świetne rozwiązanie zwłaszcza dla osób chcących ulokować swój początkowy kapitał w innych dziedzinach działalności. Zadbać o nowe technologie produkcji, swoich pracowników.

Dodatkowo, zakup urządzenia biurowego niesie ze sobą pewne ryzyko. Nigdy nie wiemy w stu procentach, czy spełni ono nasze wymagania. Aby wypróbować dany sprzęt, możemy zdecydować się na jego dzierżawę. Pozwoli ona za rozsądną cenę na sprawdzenie, czy dany produkt faktycznie nam pasuje. W przyszłości będziemy mogli go zakupić do własnej firmy, jednak nie będzie to już dla nas przysłowiowy ,,kot w worku’’.

cena dzierżawy sprzętu biurowego

Dzierżawa kserokopiarek - cena

Ogólny koszt dzierżawy zależy od wielu czynników. Przede wszystkim jest powiązany z okresem, na jaki chcemy dany produkt dzierżawić a także częstotliwością jego użytkowania. Ceny na rynku kształtują się różnie, jednak całość usługi nadal wydaje się być opłacalna ekonomicznie i atrakcyjna dla potencjalnego dzierżawcy.

W wypadku dzierżawy możemy skorzystać z kilku różnych form rozliczeń. Mamy do dyspozycji między innymi abonament czy też rozliczenia uwzględniające liczbę wydrukowanych, skopiowanych stron. Wszystko po to, aby każda z osób znalazła tu rozwiązanie atrakcyjne dla siebie.


Dla kogo usługa dzierżawy jest najbardziej opłacalna?


Nad usługą dzierżawy zastanowić powinny się zwłaszcza małe firmy. Pokaźna liczba sprzętu drukarskiego nie jest im właściwie potrzebna. Zakup wiąże się zatem z dużymi kosztami, nieproporcjonalnymi do potrzeb.

Dzięki dzierżawie, możliwe jest zatem ich sprawne funkcjonowanie bez ponoszenia wysokich kosztów związanych z drogim, specjalistycznym sprzętem.


Jakie urządzenia biurowe można dzierżawić?

W kwestii dzierżawy nie posiadamy żadnych ograniczeń. Wedle naszych potrzeb, możemy dzierżawić zarówno urządzenia wielofunkcyjne (pozwalające nam na wykonanie kopii, wydruku czy też skanowanie dokumentów) jak i pojedyncze drukarki czy też skanery.

Ofertę danego dzierżawcy poznamy zazwyczaj na jego stronie internetowej. Przykładem może być tu firma ZiZaKo, której doświadczenie połączone z wiedzą od lat zapewnia klientom świadczenie usług o najwyższym standardzie jakości.

Redakcja wyposaz-biuro.pl