14 listopada 2016 Udostępnij

Biuro w różnych miejscach Polski

Każde miejsce w Polsce jest wyjątkowe. Odmienne tradycje i zwyczaje powodują, że również wystrój wnętrz biur różni się od siebie. W zależności od tego, czy jesteśmy w stolicy, w górach czy w Poznaniu, spotkamy biura, w których wystrój będzie odwoływał się do tradycji danej części Polski.

Górski styl

Każdy, kto choć raz był w Zakopanem wie, jak wyglądają góralskie domy. Dwuspadowy spiczasty dach, z którego z łatwością zleci śnieg, ściany wykonane z drewnianych bali oraz klimatyczne wnętrze ze smacznymi oscypkami. Oto kwintesencja wszystkiego, co góralskie.

Taka atmosfera panuje również w biurach w górskich miastach. Zakopane czy Nowy Targ to miasta, gdzie można od zawsze spotkać tak wyglądające miejsca pracy. Gdy już rozpoczniesz pracę w takim miejscu, niech więc nie zdziwi Cię, gdy obok teczki czy taśmy na swoim biurku zobaczysz serwetki z iście góralskimi wzorami.

Nici bawełniane, z których zostały stworzone, będą zawsze przypominać Ci, w którym miejscu Polski pracujesz.

Kaszubski folklor

Jeśli szukać miejsca w Polsce, które byłoby polskie - z jednej strony, a z drugiej tak bardzo odrębne od głównych nurtów narodowej kultury byłyby to zapewne Kaszuby. To tutaj spotykamy tak wielkie bogactwo wzorów i kolorów, że grzechem byłoby nie wykorzystać tej regionalnej spuścizny w wyposażeniu biura.

Kaszubskie wzory możemy stosować nie tylko na ścianie czy serwetce, ale również dobierając teczki czy segregatory. Ładne, regionalne ołówki do rysowania to coś, co zrobi wrażenie na każdym, kto odwiedza Twoje biuro.

Podlasie

Otaczająca zieleń to coś, co nas nie tylko zaskakuje, ale również uspokaja. Każdy z nas, nie tylko mieszkańcy Podlasia, jeśli chciałby, choć przez chwilę osiągnąć spokój, powinien do swojego życia wprowadzić elementy zieleni.

Wszystko, co nas otacza począwszy od zszywaczy, a kończąc na etykietce wody, którą pijemy może być zielone. Nawet nasza ofertówka z ofertą firmy może być koloru zielonego.

Elementy wielokulturowości tak obecnej na tych terenach, możecie zawrzeć poprzez wprowadzenie wielu części charakterystycznych dla Podlasia. Jako, że głównym materiałem budowlanym w tych stronach jest drewno, możecie wykorzystać je jako część wystroju. Pudła, w których umieścicie papier mogą być nie plastikowe, a drewniane. Dzięki temu, choć częściowo, oddacie podlaski nastrój.

Sznurek lniany może być również istotny, jeśli chodzi o efektywność pracy firmy. Możemy go wykorzystać do ręcznego bindowania dokumentów. W ten sposób oszczędzimy na urządzeniu do bindowania. 

Aranżacja biura

Serce Polski

Wielu twierdzi, że bije w stolicy. Warszawa to przecież centrum różnego rodzaju usług technologicznych czy kulturalnych. Biorąc pod uwagę ten fakt, możemy urządzić nasze biuro nie tyle w warszawskim, ale w uniwersalnym stylu. Możemy zdecydować się na dwa różne sposoby urządzania biura.

Z jednej strony możemy wykorzystać elementy charakterystyczne dla Warszawy. Z drugiej natomiast można posłużyć się ogólnopolską symboliką. Można również odejść zupełnie od tego typu oznaczeń i stwierdzić, że skoro działamy w centrum Polski to powinniśmy mieć elementy, które łączą różnych ludzi z różnych części Polski. Warszawa to przecież nie tylko centrum w sensie geograficznym, ale również miejsce, do którego ludzie z różnych części Polski przyjeżdżają, by móc pracować.

Dlatego do projektowania wnętrz biurowych w Warszawie można podejść dwojako. Z jednej strony wystrój może nawiązywać do warszawskich tradycji. Z drugiej jednak, biorąc po uwagę, że w biurze spotkamy ludzi z różnych części Polski, nie twórzmy sztucznych podziałów, ponieważ w ten sposób możemy zniechęcić pracowników do siebie, zamiast budować współpracę. Dlatego projektując wnętrze w stolicy, postawmy na uniwersalne rozwiązania. Ponadto sprawmy, by każdy z pracowników miał ten sam zestaw narzędzi do pisania. Tyczy się to nie tylko długopisów, flamastrów, ale też tej samej liczby skoroszytów czy segregatorów. Dzięki temu, każdy z nich będzie czuł się tak samo ważny i potrzebny.

Redakcja wyposaz-biuro.pl