8 stycznia 2018 Udostępnij

Biurko do komputera- jakie wybrać?

Zakup komputera wiąże się zazwyczaj z koniecznością nabycia właściwego mebla, przy którym będzie siadać przed monitorem. Dobre biurko powinno przede wszystkim zapewniać wygodę podczas pracy oraz odpoczynku i być praktycznym elementem wyposażenia na długie lata.

Biurko do komputera stacjonarnego

Już przy wybieraniu odpowiedniego biurka musimy zdecydować, czy dany mebel będzie przeznaczony do korzystania z komputera stacjonarnego czy też laptopa. Jeśli wybierzemy pierwszą opcję, musimy pamiętać, aby zwracać uwagę na biurka z półką po lewej stronie (najlepiej otwieraną przy lewej krawędzi, gdyż to właśnie tą drogą komputer zasysa powietrze przeznaczone do chłodzenia procesora i innych podzespołów).
Warto także pamiętać, by zaopatrzyć się w mebel posiadający  z tyłu  otwory umożliwiające podłączenie kabli od komputera- niekiedy zdarza się, że producenci o tym zapominają i trzeba samemu wywiercić otwory. Jeśli zaś konieczne będzie korzystanie z laptopa, możemy wybrać dowolne biurko, które umożliwi komfort podczas siedzenia przy nim.

Biurko do komputera 

Oczywiście biurko jako miejsce do pracy musi być przede wszystkim funkcjonalne, dlatego warto zwracać uwagę na meble, które posiadają szufladę i szafkę z półkami po prawej stronie, gdzie możemy umieścić artykuły potrzebne do pracy biurowej, papier do drukarki, zeszyty, gazety, książki itp.
Kształt biurka jest sprawą drugorzędną, ale znacznie bardziej ergonomiczne jest biurko wklęsłe pośrodku, co po przysunięciu fotela obrotowego zapewni równą odległość przy obracaniu się do rzeczy, jakie będą leżeć na blacie bez konieczności wstawania i nadmiernego naciągania mięśni.

jakie biurko do komputera

Jakie biurko do komputera?

Niewątpliwie sam kształt to nie wszystko- należy zobaczyć, czy pod blatem znajduje się wysuwana półka na klawiaturę i myszkę- element ten najczęściej montowany jest na plastikowych bądź metalowych prowadnicach i w czasie użytkowania bardzo szybko ulega uszkodzeniu. Dlatego też warto sprawdzić, czy wygodniej będzie trzymać klawiaturę i mysz na biurku.

Aby nasze biurko stało się jak najbardziej funkcjonalne powinniśmy zadbać o miejsce na urządzenia wielofunkcyjne. Z tego względu dobrze zaopatrzyć się w mebel, który będzie posiadał półkę umieszczoną tuż nad blatem, na której będziemy mogli postawić monitor. To rozwiązanie umożliwia wygodne ustawienie monitora naprzeciwko linii wzroku użytkownika. Większość tanich ekranów komputerowych nie posiada opcji regulacji wysokości i często zamiast półki należy podstawić stos książek, aby osiągnąć prawidłową pozycję przy komputerze. 

Nie można zapominać o tym, że w blacie powinien znajdować się otwór, który będzie umożliwiać wyprowadzenie kabli pod biurko. Jeśli posiada ono nadbudówkę z półką, czy też szafkami, należy sprawdzić, czy ekran, jaki planujemy użytkować, zmieści się tuż pod nią.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej powody, można dojść do wniosku, że najlepiej zakupić dość szerokie biurko, które umożliwi pracę lub zabawę przy komputerze bez konieczności częstego wstawania. Ponadto mebel powinien być w miarę stabilny, by utrzymać znaczący ciężar naszego drogiego sprzętu.

Redakcja wyposaz-biuro.pl