26 listopada 2018 Udostępnij

Jak Cię widzą, tak Cię piszą - o prezentacji dokumentów

Mówi się, że jak Cię widzą tak Cię piszą. Wiele prawdy jest w tym powiedzeniu. Jeśli więc zależy Ci na tym, by być postrzeganym przez potencjalnego pracodawcę jako osoba profesjonalna, zadbaj również o to, by prezentacja Twoich dokumentów była na najwyższym poziomie.

Po pierwsze: Zadbaj o jakość wydruków

Oczywistym jest, że zanim podejmiesz kroki ku temu, by ładnie oprawić swoje materiały, musisz najpierw je wydrukować. Zadbaj o to, by wydruk był wysokiej jakości. Jeżeli trzeba zainwestuj w druk offsetowy - być może cały proces wydruku trwa o wiele dłużej niż w przypadku innych rodzajów wydruku jak np. druku cyfrowego, a materiały schną dłużej, ale ten typ druku daje Ci możliwość drukowania niestandardowych kolorów, na przykład barw z palety pantone. Dzięki temu Twoje portfolio będzie bardzo profesjonalne i eleganckie. Absolutnie niedopuszczalną jest sytuacja, gdy prezentujesz swojemu potencjalnemu zleceniodawcy wymięte, postrzępione kartki. To jedynie odstraszy Twojego przyszłego pracodawcę.

Po drugie: Dostosuj formę przekazu

W przypadku elektronicznych materiałów możesz stworzyć stronę na jednym z  dostępnych darmowych szablonów stron internetowych i tam udostępniać swoje prace. Możesz również zdecydować się na wydruk swojego portfolio. W takiej sytuacji powinieneś jednak liczyć się z tym, że musisz dodatkowo postarać się o odpowiednią oprawę i zabezpieczenie Twoich dokumentów. W tym celu możesz wybrać zwyczajną rozkładaną teczkę, jak również ofertówkę, która zapewni Twoim pracom ochronę przed działaniem promieni UV czy też zabrudzeniem. To ważne, szczególnie w przypadku, gdy przenosimy w teczkach prace plastyczne i nie chcemy, by wyblakły pod wpływem słońca.

Po trzecie: Wybierz rodzaj oprawy

Nadszedł moment, gdy powinieneś wybrać rodzaj Twojej oprawy. Na rynku istnieje wiele rodzajów oprawy. Możesz swoje materiały przechowywać w teczce, ale także możesz skorzystać ze skoroszytu z wpiętymi fabrycznie koszulkami albo umieścić w segregatorze Twoje materiały i w miarę możliwości powpinać kolejne prace.

Możesz też pokusić się o profesjonalne bindowanie czy też broszurowanie materiałów. Dzięki temu możesz w wygodny sposób stworzyć swoje portfolio, które komfortowo możesz przeglądać strona po stronie. W ten sposób zbudujesz obraz osoby kompetentnej, znającej się na rzeczy.

Korzystaj z naszych rad i ciesz się z wysokich wyników w rekrutacjach wypracowanych przez dobrze wyglądające portfolio.

Redakcja wyposaz-biuro.pl