6 stycznia 2017 Udostępnij

Ład i skład w biurze, dzięki koszulkom foliowym Esselte

Każdy pracownik biurowy doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że w obliczu codziennego natłoku pracy utrzymanie porządku na stanowisku nie jest łatwym zadaniem. Niełatwe nie znaczy jednak niemożliwe, w zachowaniu biurowego ładu bardzo pomocne okazują się akcesoria służące do organizacji, archiwizacji i przechowywania dokumentów. 

Efektywność jest niezwykle ważnym aspektem pracy biurowej, a nie można mówić o wydajnej realizacji zadań w sytuacji, w której odnalezienie jednego dokumentu przeciąga się w nieskończoność. Rzecz w tym, że biurowy chaos z cała pewnością nie sprzyja zachowaniu ładu i porządku. Ośmiogodzinny dzień pracy bardzo często okazuje się zbyt krótki, zwłaszcza jeżeli jednocześnie zachodzi na siebie kilka firmowych spraw. Jak w takim zamieszaniu znaleźć czas na porządki? To raczej trudne i w rezultacie sterta pozostawionych na biurku dokumentów zwiększa się każdego dnia. Można zatem powiedzieć, że efektywność pracy spada proporcjonalnie do tempa wzrostu biurowego chaosu. To błędne koło można jednak łatwo przerwać. 

Zaopatrz swoją firmę z marką Esselte!

W biurze liczą się przede wszystkim przemyślane rozwiązania, które realnie wpłyną na usprawnienie codziennej pracy. Właściwa organizacja dokumentów i ich czytelna archiwizacja znacząco przyczyniają się do poprawy wewnętrznych warunków, jednak prawidłowe i wydajne zarządzanie całą dokumentacją wymaga zastosowania dedykowanych do tego rozwiązań. Marka Esselte już od 1970 roku zaspokaja potrzeby małych i dużych biur na całym świecie. 

Początki firmy SLT sięgają roku 1913. Od początku swojego istnienia szwedzka spółka stawia na innowacyjne rozwiązania dla biur, mające służyć usprawnieniu procesu organizacji pracy. 57 lat później firma zmieniła swą nazwę na Esselte, która dziś jest symbolem najwyższej jakości w dziedzinie artykułów biurowych.

Obecna oferta Esselte skupia się przede wszystkim na organizacji pracy biurowej. Portfolio firmy obejmuje akcesoria niezbędne do archiwizacji dokumentów – segregatory, koszulki, przekładki, pudła na dokumenty, teczki zawieszane i wiele innych. Esselte to także bloki, notatniki, albumy ofertowe, książki do podpisu, skoroszyty, teczki oraz praktyczne akcesoria organizacyjne, jak choćby półki i pojemniki na dokumentację. Tak bogata oferta jest odpowiedzią na oczekiwania przedstawiane przez każde biuro, a najwyższa jakość produktów to gwarancja solidności i wytrzymałości.

Esselte szczególną uwagę przywiązuje do produktów, które jako narzędzia do pracy biurowej często pozostają mocno niedoceniane. Zgadza się, mowa o koszulkach na dokumenty. 

koszulki na dokumenty

Koszulki na dokumenty - popularne rozmiary

Jak wskazuje na to sama nazwa, koszulki na dokumenty służą do ochrony i przechowywania wszelkiej maści biurowych „papierów”. Ich rozmiar musi zatem idealnie współgrać z formatem dokumentacji. Oferta produktowa Esselte przewiduje koszulki w rozmiarach odpowiadającym wszystkim popularnym formatom biurowej oraz domowej „papierologii” – A4, A5 oraz A3. 

Czasami zdarzają się jednak sytuacje, w których koszulka musi zmieścić cały plik dokumentów. Wtedy standardowy format A4 okaże się niewystarczający, za to idealnie sprawdzi się produkt w rozmiarze A4 Maxi, który może zmieścić nawet 80 kartek. 

Specyfikacja koszulek na dokumenty – kolor, struktura

Kategoryzacja koszulek na dokumenty nie ogranicza się jednak wyłącznie do rozmiaru. Bardzo ważnym parametrem produktu jest też materiał, z którego został wykonany. Najpopularniejsza grupę stanowią koszulki z matowej folii, potocznie nazywane groszkowymi. Tego rodzaju tworzywo nie jest w stu procentach transparentne, zatem koszulki groszkowe najczęściej znajdują zastosowanie w archiwizacji. Ich niepodważalną zaletą jest przede wszystkim niska cena, jednak w tym miejscu nie można pominąć także odporności na przedarcia. 

Na przeciwległym biegunie znajdują się koszulki krystaliczne. Wykonane z gładkiej, całkowicie przezroczystej folii, doskonale nadają się do wykorzystania podczas zebrań, konferencji i firmowych narad, czyli zawsze wtedy, gdy dokumentacja przekazywana jest z rąk do rąk. Produkt ten doskonale sprawdzi się też w codziennej pracy biurowej. Do przechowywania szczególnie ważnych dokumentów dedykowane są koszulki sztywne, czyli wykonane z grubej, niezwykle wytrzymałej folii. 

Bez względu na wybraną fakturę materiału, warto rozważyć zakup koszulek w różnych barwach. Szeroka paleta kolorystyczna sprawia, że produkt może być dopasowany do każdego systemu archiwizacji dokumentów. To ogromne ułatwienie w codziennej pracy, wielokolorowy „kod” może znacząco skrócić czas niezbędny do odszukania konkretnych danych. 

Specjalne rodzaje koszulek – koszulki na katalogi

Segregatory nie służą wyłącznie do przechowywania pojedynczych kartek, tego rodzaju akcesoria często muszą pomieścić też foldery reklamowe i katalogi. Koszulki na katalogi powstały z myślą o wygodnej archiwizacji tego typu dokumentacji. Tego rodzaju produkt przypomina foliową okładkę, jednak podobnie jak standardowa koszulka zaopatrzony jest w uniwersalne wycięcia, dzięki którym katalog można swobodnie wpiąć do segregatora. 

segregator biurowy

Biurowe koszulki na kartki z ważnymi notatkami firmowymi

Właściwej archiwizacji wymagają nie tylko oficjalne dokumenty, ale także firmowe notatki. Rzecz w tym, że te najczęściej sporządzane są w pośpiechu na dowolnym skrawku papieru, który akurat mamy pod ręką. Drobne zapiski mogą w łatwy sposób wypaść ze standardowej koszulki, zwłaszcza jeżeli cały segregator towarzyszy nam w podróży służbowej. W tej sytuacji warto użyć koszulek na suwak, które z całą pewnością zapewnią należytą ochronę wszystkim ważnym zapiskom.

Redakcja wyposaz-biuro.pl