30 listopada 2016 Udostępnij

Wiecznie modne i stylowe... wieczne pióro Parker czy dobry długopis?

Posiadanie pięknych i stylowych rzeczy takich jak np. wieczne pióro czy długopis Parker daje uczucie satysfakcji. Posługiwanie się nimi czyni zwykły dzień bardziej wyjątkowym. Uczy celebracji chwili, umiejętności cieszenia się codziennością, co jest ważną cechą dla poczucia szczęścia. Osoby, które cenią luksusowe artykuły piśmiennicze bardzo dobrze to rozumieją. Kto chciałby się przekonać, jak to jest czuć się na co dzień wyjątkowo, mieć w zwykłej chwili odczucie luksusu, powinien nabyć dla siebie wieczne pióro. Stylowe, a wciąż modne jest także doskonałym prezentem dla bliskiej osoby lub takiej, której chce się wyrazić swoje pozytywne uczucia. Ono to coś więcej niż tylko artykuł piśmienniczy. To synonim stylu, piękna i wyjątkowości. Każde takie jest, ale wśród nich są i prawdziwe perełki, jak pióro wieczne Parker - jedno z najbardziej cenionych. To marka produktów luksusowych i najwyższej jakości.

Ponadczasowe pióra wieczne Parker

Marka ta tradycję ma już bardzo długą. Powstała pod koniec XIX wieku. Pochodzi od nazwiska założyciela firmy, był nim George Safford Parker. Szybko zyskała uznanie. To uznanie trwa do dziś. Estetyka, jakość, pod każdym z tych względów znajduje się wśród liderów. Trudno znaleźć osobę, która nie kojarzyłaby, że Parker pióro to produkt najwyższej klasy, piękny, luksusowy i trwały. Jest to powszechnie rozpoznawalna marka. Właściwie na przełomie lat i dekad nic się nie zmienia. Produkty nią sygnowane wciąż uważa się za najbardziej prestiżowe, a więc należą one do najbardziej pożądanych. Pióro tej marki będzie wiernie służyć, ponieważ wykonane jest z najwyższej klasy materiałów. Ponadczasowe jest zarówno pod względem swojego piękna, stylowości, które zawsze będą cenione, ale także biorąc pod uwagę wzgląd trwałości. Ważną cechą marki Parker jest także innowacyjność. To konieczne dla bycia liderem. Klasyka, elegancja i ponadczasowość, jeśli chodzi o wygląd, to przede wszystkim kolekcje Jotter oraz Sonnet. Pióra wieczne Parker kupisz na przykład w sklepie AliBiuro.pl.

pióro wieczne parker

Pióro do pisania dla każdego

Niektórzy mogą się wzbraniać przed takim zakupem, bo pisanie za pomocą takiego klasycznego produktu może im się wydawać trudne. Nie tyle jest trudniej, co inaczej, więc trzeba trochę poćwiczyć. Są osoby, które tak się przyzwyczaiły do używania pióra, że rzadko biorą do ręki długopis. Pisze się staranniej i z większym poczuciem, że zapisywane słowa mają bardzo dużą wartość. Piękne litery stawiane piórem wspaniale wyglądają na kartkach z życzeniami czy przy okazji innych ważnych zapisków. Używając pióra rzadziej, można nadać większego znaczenia temu, co się zapisuje. Polecić je można i dorosłym, i dzieciom dla nauki ładnego pisania. Jeśli ktoś uważa, że ekskluzywność musi się wiązać z wysoką ceną, to tak nie jest.

Wystarczy zainteresować się informacją pióro Parker cena, jaka jest, a zauważyć można, że są i takie w bardzo atrakcyjnej. Ceny kolekcji Vector z całą pewnością się spodobają. Można mieć prestiżowy artykuł do pisania już za kilkadziesiąt złotych. W cenie do stu złotych znajdzie się i inne propozycje. Taki produkt musi się podobać, o tym warto pamiętać. Pióro traktuje się o wiele bardziej osobiście niż długopis. Można wybrać między stylowym wyglądem albo takim, który łączy stylowość z nowoczesnością czy nawet bardzo nowoczesnym. Są modele skromniejsze i bardziej ozdobne.

Naboje a wkłady do piór

Poza rzeczami do pisania, jak pióro wieczne, kulkowe czy długopis w sprzedaży są także akcesoria do nich. Do długopisów kupuje się wkłady. Można od razu nabyć marki Parker długopis oraz zapasowy wkład, by nie musieć później szukać sklepu specjalnie dla niego. Jeśli chodzi natomiast o napełnienie piór, to już zależy, jakim się dysponuje. Do kulkowych kupuje się specjalne wkłady, podobnie jak jest to z długopisami. Naboje natomiast stosuje się do pióra wiecznego. Jest to jedna z opcji, bardzo popularna ze względu na dużą wygodę takiego sposobu napełniania. Jest to wtedy
bardzo proste, wystarczy wymieniać naboje. To dobra opcja, kiedy używa się pióra wiecznego także poza domem czy biurem. Jest i bardziej tradycyjna, to używanie tłoczka. Wtedy trzeba mieć jeszcze buteleczkę z atramentem, by go napełniać. Zajmie to trochę czasu i jest nieco bardziej problematyczne. Są osoby, którym jednak taki sposób nie przeszkadza. Wręcz przeciwnie, mają poczucie dużej przyjemności z takiego zgodnego z tradycją działania.

długopis urban parker

Popularne pióro kulkowe Urban Parker

Kulkowe jest alternatywą dla tradycyjnego wiecznego pióra. Jest czymś pośrednim między nim a długopisem. Opcja pióro kulkowe Parker może przypaść do gustu komuś, kto chce mieć prestiżowy przedmiot do pisania, ale ceni sobie wygodę, jaką dają długopisy. Różnica tkwi nie tylko w wyglądzie pióra i długopisu, bo kulkowe przypomina pióro wieczne, ale też w wyglądzie pisma. Wielu osobom bardziej podoba się ono, kiedy piszą piórem kulkowym. Samo pisanie jest znacznie przyjemniejsze. Wadą jest tylko, że wkłady trzeba wymieniać częściej niż w długopisach. Urban Parker - sama nazwa tej kolekcji sugeruje, że postawiono w niej na nowoczesność. I tak jest. To nie ta stylowość i klasyka, jaką się zwykle kojarzy z marką. Nowoczesny, dynamiczny wygląd kojarzy się z życiem w wielkim mieście. Do wyboru są różne wersje kolorystyczne. Można mieć np. czarne, niebieskie, stalowe albo różowe. Jest też wersja Premium dla osób potrzebujących większej elegancji. Będzie to wtedy doskonałe połączenie nowoczesności i ekskluzywności. Pióro kulkowe Urban Parker to jedna z propozycji tego rodzaju produktów do pisania tej słynnej marki. Można też znaleźć coś bardziej klasycznego, decydując się na inną kolekcję.

Wygodny długopis Parker na co dzień

Na co dzień atrakcyjną propozycją jest długopis. Jednak nie taki zwykły, ale markowy, prestiżowy, elegancki produkt marki Parker. Są różne, więc znajdzie się taki, który najlepiej będzie leżał w dłoni i najbardziej będzie się podobał. Używanie takiego na co dzień to dobry wybór dla ludzi chcących być eleganckimi, którzy nie chcą korzystać z pióra wiecznego ani kulkowego. Dla osób, które muszą wiele notować ręcznie ważne jest też, że długopis jest tańszy w eksploatacji niż pióro kulkowe, bo rzadziej wymienia się wkłady. Można się zdecydować na jedną z licznych wersji kolorystycznych klasycznego Jottera czy wybrać jeden z bardziej nowocześnie prezentujących się modeli z kolekcji IM. Są ciekawie się prezentujące modele z serii Urban, a także klasyka, elegancja i ekskluzywność, czyli Sonnet. Wybór jest bardzo duży.

Marka Parker to nie tylko wieczne pióra. To także pióra kulkowe, długopisy, ołówki i akcesoria. Jednak to właśnie ten tradycyjny produkt najbardziej jest z nią kojarzony. Każdy, kto ceni elegancję, luksus i klasykę, powinien mieć takie pióro. Nawet, gdyby używać go jedynie przy szczególnych okazjach, to warto. Nic nie podkreśli tak bardzo znaczenia i ważności pewnych słów, jak napisanie ich pięknie wykaligrafowanymi literami. Są osoby, które używają wiecznego pióra o wiele częściej, niemal codziennie. Jeśli nie ono na co dzień, to warto poszukać czegoś innego wyjątkowego np. pióro kulkowe czy długopis Parkera. Jakość życia i samopoczucie znacznie na tym zyskają. Zobacz długopisy Parker w ofercie Alibiuro.pl.

 

Redakcja wyposaz-biuro.pl