14 grudnia 2016 Udostępnij

Waterman – eleganckie przybory do pisania

Sztuka pisania nie bez kozery nazywana jest właśnie sztuką. I choć w XXI wieku, w dobie komputerów i pisania na klawiaturze, sztuka pisania ręcznego wydaje się zanikać - wcale nie jest jeszcze aż tak źle. Duża część ludzi nadal przywiązuje wagę do tego jak pisze. Kaligrafia jest w końcu zaliczana do jednej ze sztuk pięknych. I to nie tylko w Japonii czy w krajach azjatyckich, gdzie sztuka pisania jest traktowana naprawdę bardzo poważnie. Również w Europie mnóstwo ludzi traktuje to bardzo poważne. Ważne jest to jak się pisze, ale także to na czym się pisze i czym się pisze. I właśnie na tym ostatnim bardzo warto jest się skupić. Bo przecież narzędzia do pisania naprawdę mają znaczenie. Chociaż teoretycznie można pisać właściwie czymkolwiek - o wiele lepiej jest to robić porządnym długopisem czy piórem. Styl też ma znaczenie - wiedzą o tym wszyscy ludzie biznesu i nie tylko. Również wszyscy, którym zależy na odpowiedniej prezencji. W ofercie wielu firm, na przykład Staedtler znajdziemy wysokiej klasy narzędzia piśmiennicze. Dziś jednak skupimy się na eleganckim Watermanie. 

Kilka słów o sklepie Waterman

Jest takie miejsce, w którym wszyscy doskonale wiedzą, że styl i elegancja to coś, co jest ważne dla ludzi. Odpowiednia prezencja w dzisiejszych czasach to coś naprawdę bardzo ważnego. Takim miejscem z całą pewnością jest sklep Waterman. Żeby zrozumieć jak ogromną rolę przeszła firma Lewisa Watermana trzeba cofnąć się w czasie aż do roku 1884. Wtedy właśnie Waterman opatentował swoje pierwsze wieczne pióro, które nazwał Regular. W późniejszych latach firma rozwijała się, ulepszając coraz bardziej swój flagowy produkt. Śmierć Lewisa Watermana w 1901 roku nie zahamowała procesu rozwoju - już wtedy marka była kojarzona z dobrej jakości artykułami piśmienniczymi. Tę opinię udało się utrzymać do dnia dzisiejszego. Sklepy Waterman słyną na całym świecie ze sprzedaży eleganckich artykułów piśmienniczych bardzo wysokiej jakości. Sklep Waterman idzie z duchem czasu - w dzisiejszych czasach można go znaleźć również w Internecie. Wszystko dla całkowitego zadowolenia klientów.

firma Waterman

Wyjątkowe wieczne pióro Waterman

Od roku 1884, gdy Lewis Waterman opatentował swoje pierwsze pióro Regular - sporo się zmieniło. Począwszy od 1904 roku, gdy opracowano system clip-cap, który umożliwiał przypięcie pióra do kieszeni. System ten został jeszcze dopracowany trzy lata później, w 1907 roku, dzięki wypuszczeniu na rynek pióra "Safety Pen", które okazywało się być naprawdę szczelne. Kilka lat później, bo w roku 1913 firma Waterman po raz kolejny zaskoczyła ówczesny świat i opracowała system "lever and sack", czyli system automatycznego napełniania pióra. Kolejnym przełomowym dla historii wiecznych piór Watermana był rok 1935, w którym to Jif Waterman opracował szklany nabój do pióra. To jednak, choć ogromny przełom, był dopiero początek. W roku 1953 firmie udało się opracować coś lepszego od szklanego naboju - postawiono bowiem na plastik i naboje plastikowe. To wydarzenie wywindowało popularność piór wiecznych Watermana na szczyt. To rozwiązanie dodało piórom również atrakcyjności i stało się przedmiotem bardzo pożądanym wśród ludzi. 

Odpowiedni atrament do pióra Waterman

Pióra wieczne Waterman to szczególne i wyjątkowe pióra. Nie może zatem nikogo dziwić, że takie pióro potrzebuje odpowiedniego traktowania. Nie można napełniać go byle jakim atramentem - nie będzie to przesadą, jeżeli taką czynność nazwie się wręcz profanacją. Odpowiedni atrament to podstawa. Przecież pióro to narzędzie piśmiennicze, narzędzie, które działa najlepiej wtedy, gdy jest zadbane i traktowane z należytym pietyzmem. Bo do piór wiecznych należy podchodzić z szacunkiem, na który zasługują. Zwłaszcza jeżeli to pióro wieczne Waterman. Nie powinien być dla nikogo większym zaskoczeniem, że najlepszym atramentem przeznaczonym do piór wiecznych Waterman będzie atrament również produkowany przez firmę Waterman. W końcu kto lepiej niż firma, która dane pióra produkuje, wie czego im potrzeba? Atramenty Waterman to gwarancja wysokiej jakości. A przecież w dzisiejszych czasach jakość to coś, co ma największe znaczenie. Nie można się zgadzać na podróbki atramentów, które w najlepszym razie będą się tylko rozmazywać, trudno schnąć i niezbyt ładnie będzie się nimi pisać. W najgorszym razie mogą źle wpłynąć na samo pióro. A przecież tego chyba nikt sobie nie życzy. Pióro to rzecz bardzo osobista, ludzie potrafią się do niego bardzo przywiązać. A skoro tak - nie powinno nikogo dziwić, że ludzie swoje pióra traktują jak najlepiej. I chcą dla nich wszystkiego, co najlepsze.Jeżeli mowa o atramentach, nie należy zapominać również o bardzo ważnym tłoczku. Do prawidłowego korzystania z atramentu potrzebny jest odpowiedni tłoczek - inaczej napełnianie pióra może być nie tyle utrudnione, co praktycznie niemożliwe - nie warto zaniedbać tego aspektu. Warto za to zdawać sobie sprawę, że atramenty dostępne są w naprawdę różnorodnych kolorach - nie tylko w standardowych, takich jak czarny czy granatowy. Atrament Waterman można dostać również w bardziej fantazyjnych kolorach - turkusowym, niebieskim, czerwonym czy fioletowym. A to tylko niewielki wycinek gamy kolorów tych atramentów. Niektórzy ludzie traktują w końcu atrament bardzo szczególnie - dobierają jego odpowiedni odcień do okazji, z której coś piszą i do tego, co właściwie piszą. Przy zmianie koloru atramentu, jeżeli chce się uniknąć wymieszania się kolorów - należy każdorazowo porządnie wypłukać tłoczek.

długopis

Styl i elegancja zamknięta w długopisie Waterman

Choć ze słowem Waterman pióro nieodmiennie się kojarzy to jednak nie tylko piórami Waterman stoi. Długopisy Waterman są równie rozpoznawalne na całym świecie. I nieodmiennie kojarzą się ze stylem i elegancją. Długopis Waterman jest rzeczą tak elegancką i stylową, że bez problemu nadaje się na bardzo elegancki prezent. Z każdej właściwie okazji - osiemnaste urodziny, matura, zakończenie studiów, rozpoczęcie pracy, awans, urodziny... Nie ma złej okazji ku temu, by dostać taki długopis. I z pewnością nie ma osoby, która z takiego prezentu by się nie ucieszyła. W końcu odpowiednia prezencja, odpowiedni styl to coś, co się bardzo liczy. Jednak odpowiedni wygląd to nie jest jedyna rzecz, która od lat przyciąga rzesze ludzi do długopisów marki Waterman. Dla osób, dla których liczy się styl, z całą pewnością liczy się również jakość. A te długopisy słyną nie tylko z atrakcyjnego wyglądu, ale również z wykonania z materiałów wysokiej jakości i z tego, że w procesie produkcji długopisu dba się o najdrobniejsze szczegóły. Tych długopisów zdecydowanie nie można nazwać "masówką" dla każdego. Te długopisy są dla szczególnych osób o szczególnych potrzebach. A takie osoby nie zgadzają się na żadne półśrodki i natychmiast zauważą wszelkie mankamenty. Firma o takiej pozycji jak Waterman nie może sobie pozwolić na żadne niedociągnięcia - prestiż to rzecz dla firm tego rodzaju zdecydowanie najważniejsza. Dlatego bez względu na to jaki sklep Watermana odwiedzimy - bez względu na to, czy będzie to w Polsce czy w jakimkolwiek innym kraju, bez względu na to czy będzie to sklep internetowy czy stacjonarny - zawsze można liczyć na ten sam, wysoki jakość produktów. Waterman sklep musi mieć taki jak swoje produkty - idealny w każdym calu.

Redakcja wyposaz-biuro.pl