6 listopada 2017 Udostępnij

Drukarki laserowe - idealny sprzęt biurowy

Wybór dobrej drukarki do biura jest niezwykle trudny. Jest to stale gorący temat, pomimo że w obecnych czasach bardzo dba się o oszczędność i ekologię. Oczywiście dzięki komputerowym technologiom, jak poczta elektroniczna można zaoszczędzić na druku, jednak w przyszłości liczba wydruków na pewno nie zmaleje. Nie ma możliwości całkowitego zaniechania druku firmowych dokumentów. Dlatego więc wielofunkcyjne urządzenie MFP jest niezmiennie podstawowym urządzeniem każdego bura. Oczywiście MFP  to połączenie drukarki, skanera i często faksu. Obecnie na szczęście sprzęty użyteczne w biurze nie są już tak drogie, jak jeszcze kilka lat temu. To zasługa konkurencyjności firm i faktu, że każdy może dobrać idealne urządzenie do swojego biura w założonych budżecie. 

Drukarka laserowa

Obecnie na rynku jest wiele drukarek, jednak można wyróżnić spośród nich trzy podstawowe typy. Drukarki igłowe to najstarsze z nich, jednak nadal używane są w wielu firmach ze względu na małą awaryjność. Drukarki atramentowe to drugie z kategorii, nie są już tak powszechne. Najpopularniejsze są drukarki laserowe. Oddzielna kategoria to wszelkie urządzenia wielofunkcyjne, jednak przedsiębiorcy zazwyczaj decydują się na drukarkę laserową połączoną z urządzeniem wielofunkcyjnym. 

Wielu osom wydaje się, że drukarka to przyszłościowe urządzenie. Warto jednak wspomnieć, że sławą cieszą się już teraz. Drukarki te są nadal droższe, jednak można w dużym stopniu zmniejszyć koszty ich użytkowania. Można tego dokonać, kupując zamienniki brother lub zdecydować się na korzystne cenowo tonery regenerowane marki lexmark. Oczywiście producenci odradzają takich posunięć, jednak xerox zamienniki to dobrej jakości tonery, które są bardzo zbliżone do oryginałów. Niestety canon zamienniki mogą posłużyć nieco dłużej, ze względu na większą ilość proszku wewnątrz pojemnika. 

kolorowa drukarka laserowa

Nieco bardziej ostrożnym należy być, kiedy kupujemy tonery xerox regenerowane. Producenci często chcą zabezpieczyć się przed stosowaniem zamienników poprzez umieszczanie w kartridżach specjalnych czipów z licznikiem. Można więc łatwo zauważyć, że niektóre tonery hp regenerowane  nie są odczytywane przez niektóre drukarki. Nie warto jednak się tym przejmować, ponieważ na rynku powstaje coraz więcej firm, które proponują swoim klientom zamienniki w ciekawych i niskich cenach. Rynek stale się poszerza, a twórcy starają się konstruować zamienniki tak, aby w jak najlepszy sposób oryginał odwzorowywały nawet dla najbardziej problematycznych drukarek. Często nie warto inwestować w drogie tonery. 

Drukarka laserowa kolorowa, mono

Czarne i kolorowe drukarki stają się bardzo ciekawe i funkcjonalne dzięki zastosowaniu alternatywnym tonerom. Stają się one wtedy niezwykle tanie w eksploatacji. Do zalet drukarek laserowych można zaliczyć szybkość druku. W ciągu minuty sprawna drukarka laserowa jest w stanie wydrukować nawet 40 stron. To świetny wynik w porównaniu z drukarką atramentową, która ma o wiele mniej wydruków w tym samym czasie. Kolejnym atutem drukarki laserowej jest też cicha praca, dlatego może być stosowana w domu i w biurze. 

Wiele cennych rad i wskazówek można otrzymać od samych producentów drukarek lub od sprzedawców. Wiele rad i opinii klientów bez problemu można odszukać też na wielu forach internetowych i stronach www. Wystarczy wejść w wyszukiwarkę i znaleźć interesującą nas frazę. Drukarka laserowa może stać się przyjacielem każdego biura i domu. Warto o tym pamiętać, zwłaszcza jeżeli jest się sprytnym przedsiębiorcą. 

Redakcja wyposaz-biuro.pl