24 lutego 2016 Udostępnij

Recepcja biurowa – jakie meble mogą wchodzić w jej skład?

Z wykończoną recepcją w biurze kojarzy się przede wszystkim lada recepcyjna, która jest takim podstawowym ale nie jednym elementem. Niezależnie od tego właśnie do lady trzeba się najbardziej przyłożyć, by wybrać dobre rozwiązanie. Tam obsługiwani będą firmowi klienci, dlatego taka lada musi odpowiednio temu sprzyjać. Jest bardzo ważne, by kształtem i wyglądem pasowała do firmy. Musi być również wkomponowana odpowiednio w to miejsce, gdzie realizowana jest recepcja, tak by wszystko wyglądało naprawdę dobrze. W nowoczesnych recepcjach sprawdzać się będą takie lady, które mają pewną wyjątkową formę i oczywiście odbiegają od klasycznych rozwiązań.

W nowoczesnych trendach bardzo często stawia się również na minimalizm i taką formę może mieć również lada recepcyjna, dlatego nie ma się co dziwić, że w takim kierunku próbują iść niektóre firmy. Mamy jednak takie branże, gdzie klasyka nie mija i nadal jest często wykorzystywana. Między innymi w prestiżowych kancelariach prawnych wybiera się ladę z drewna, która wygląda bardzo klasycznie. Oczywiście w recepcji powinny się także znaleźć pewne meble, w których będzie można przechowywać dokumenty. To istotny element, ponieważ od tego zależy czy będzie się dało w recepcji zachować należyty porządek. Na pewno warto na to postawić, tak by rzeczywiście warunki tak były odpowiednie do pracy i obsługi klientów.

Jak powinna prezentować się recepcja biurowa?

Organizery to kolejny element, który będzie potrzebny, tak by wszystko było pod ręką a jednocześnie by nie było ogólnego bałaganu co niestety często się dzieje w recepcjach biurowych. Powinno się także wprowadzić niewielką szafę na ubrania, tak by pracownicy z recepcji mogli tam zostawić swoje rzeczy i okrycia zwierzchnie. Dla gości przygotowuje się specjalne wieszaki na ubrania, dlatego dzięki temu będą mogli zdjąć kurtkę czy zostawić parasol. Żadna recepcja nie obejdzie się bez krzeseł, dlatego o tym również trzeba pomyśleć i dopasować estetycznie takie krzesła, które będą dobrze pasować do innych elementów, które w recepcji będą się znajdować. Chodzi o to, by całościowo przygotować taką aranżację, która będzie kompleksowa i będzie rzeczywiście dobrze wyglądać a jednocześnie zachowane będą najważniejsze walory praktyczne takiego miejsca codziennej pracy.

Redakcja wyposaz-biuro.pl