9 sierpnia 2017 Udostępnij

Zadbaj o swój kręgosłup! Wybierz dla siebie idealną podpórkę

Jak zadbać o swój kręgosłup?

Wiele osób zdaje sobie sprawę, że długotrwała praca fizyczna ma niezbyt dobry wpływ na zdrowie, ale już kwestia negatywnego skutku wywieranego na zdrowie poprzez wieloletnią pracę w pozycji siedzącej jest dość mało popularna. Tymczasem pracownicy biurowi powinni się tym tematem jak najbardziej zainteresować.

Produkty, które wspomagają kręgosłup w okolicy lędźwi mają na celu skutecznie zapobiegać bólom szyi i pleców, co prowadzić może do bólu również i w innych częściach ciała. Wiele z produktów takich jak gąbki czy poduszki, oferują dodatkowe wsparcie podczas długotrwałego siedzenia.

Okolice lędźwi są zazwyczaj nazywane dolnymi plecami. To miejsce poniżej klatki piersiowej, znajdującej się pośrodku pleców. Obszar ten obejmuje kręgosłup praz wszystkie otaczające go mięśnie, więzadła i ścięgna. Kiedy więzadła nie są naturalnie ułożone to może prowadzić to do skurczów mięśni oraz silnego bólu w dolnym odcinku pleców. Poza tym niekiedy prowadzi to do innych, nieprzyjemnych problemów zdrowotnych, które nasilają się wraz z upływem czasu.

Czym są powodowane mikrourazy czy przewlekłe bóle pleców? Zwykle przyczyną jest  nieprawidłowa postawa ciała, nieodpowiedni sposób wstawania z krzesła, nadwaga i otyłość, predyspozycje genetyczne oraz inne czynniki. W praktyce siedzenie przez wiele godzin bez odpowiedniego wsparcia kręgosłupa lędźwiowego może jeszcze powiększać ból. Poza tym jedną z częstszych przyczyn bólu pleców jest korzystanie z nieodpowiedniego dla swojego ciała krzesła. Trzeba bowiem pamiętać, że krzesła zbyt twarde czy za miękkie wcale nie wspierają właściwej postawy ciała i nie zapewniają plecom właściwego wsparcia.

Według przeprowadzonych statystyk około80% ludzi doświadczyło  w ciągu swojego życia bólu pleców. Zapobieganie takim problemom z odpowiednim wsparciem lędźwiowym jest niezbędne, zwłaszcza w przypadku wykonywania pracy siedzącej.

wygodna podpórka pod plecy

Podpórka pod plecy ergonomiczna

Przede wszystkim pierwszy krok podczas wyboru odpowiedniego wsparcia lędźwiowego to upewnienie się, że pasuje ono do posiadanego krzesła. Można to zrobić szybko na stronie internetowej producenta krzeseł. Powinna się tam znaleźć informacja jaka podpórka pasuje do danego krzesła, aby zapewnić sobie prawidłową postawę oraz ergonomię pracy.

Ergonomiczna podpórka pod plecy na fotel, krzesło

Dobrze wybrana podpórka pod plecy jest elastyczna, ale jednocześnie wytrzymała i mocna. Poza tym dobrze jeśli jest też przenośna i lekka, a także łatwo dopasowuje się do budowy ciała różnych osób, które różnią się wzrostem. W praktyce najważniejszym czynnikiem jest jednak oczywiście komfort użytkowania podpórki. Korzystanie z podpórki ma być przede wszystkim przyjemne, bo inaczej raczej ciężko będzie z niej na co dzień korzystać .

Na pewno dobrym rozwiązaniem jest przetestowanie podpórki przed podjęciem decyzji o jej zakupie. Jeśli jest taka możliwość to warto usiądź z lędźwiowym wsparciem na przynajmniej kwadrans, aby sprawdzić czy podpórka jest komfortowa i przypadkiem nie pogarsza tylko bólu pleców. Najlepsze wsparcie lędźwiowe posiada funkcję regulacji. Takie regulowane wsporniki są potrzebne, kiedy korzysta się w ciągu dnia z kilku różnych krzeseł.

Podpórka pod plecy Fellowes

Podpórka pod plecy Fellowes posiada wiele zalet. Potrójne mocowanie gwarantuje stabilność całego zawieszenia i pozwala na swobodne przesuwanie podpórki na krześle. Trzyczęściowa poduszka na odcinku lędźwiowym kręgosłupa umożliwia z kolei jego optymalne podparcie oraz dostosowywanie do kształtów ciała. Poza tym podpórka wyposażona jest w powłokę antybakteryjną Micorban, która skutecznie zapobiega rozwojowi szkodliwych dla chorobotwórczych drobnoustrojów. Sama podpórka nie należy też do trudnych w montażu. Trzeba ją jedynie umieścić na fotelu na wysokości pleców oraz zapiąć paski mocujące o regulowanej długości. Warto też wiedzieć, że podpórka Fellowes posiada certyfikat organizacji FIRA. To potwierdzenie wysokiej jakości jej wykonania i sygnał, że spełnia wszystkie normy. 

Redakcja wyposaz-biuro.pl