9 września 2020 Udostępnij

Najbardziej produktywne kolory mebli biurowych

Kolor nadaje ton każdej przestrzeni, niezależnie od tego, czy projektujesz pokój dzienny, czy środowisko pracy. Istnieje wiele filozofii dotyczących tego, jakie kolory najlepiej sprawdzają się w biurze, ale ostatecznie sprowadzają się one do nauki i teorii projektowania. Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi na Uniwersytecie Hawajskim, istnieją pewne kolory, które są bardziej odpowiednie do tworzenia produktywnych środowisk biurowych.

Czerwony

Wysoki kolor emocji, czerwień może ekscytować i inspirować pracowników. Czerwone meble i farby mogą zwiększyć tętno i oddychanie. Najlepiej używać go z umiarem jako koloru akcentującego, aby nie wywołać zbyt silnych emocji, takich jak pasja i niebezpieczeństwo. Głębsze odcienie czerwieni, takie jak burgund, są odpowiednie dla biura, ale w pełni czerwone środowisko pracy to zbyt wiele.

Niebieski/Zielony

Te chłodne kolory pomagają stworzyć spokojne i relaksujące otoczenie. Niebieski może zmniejszyć stres, pomagając obniżyć ciśnienie krwi i tętno u pracowników, podczas gdy zielony odpręża oczy i obniża poziom lęku. Istnieją pewne dowody na to, że ludzie są bardziej produktywni w niebieskim środowisku, ale ciemniejsze odcienie błękitu mogą powodować smutek, więc należy zachować odpowiednią równowagę.

Biały

Podczas gdy dziś w wielu biurach jest to popularny kolor, biały może być problemem dla środowiska pracy. Jest on bardzo odblaskowy i może powodować zmęczenie oczu. Promuje uczucie czystości i sterylności, które niektórym ludziom pociesza, a innym wyłącza. Biały może być skuteczny jako kolor akcentujący, używany do rozpraszania światła w górę lub w kierunku pracowników, ale może nie być idealny jako kolor podstawowy.

Żółty i pomarańczowy

Kiedy widzisz te kolory, myślisz o świetle słonecznym i cieple. Żółty i pomarańczowy mogą wywołać uczucie szczęścia, gdy są w odpowiednim spektrum. Jednak gdy są zbyt jasne (jak żółte znaki ostrzegawcze), mogą przeceniać, denerwować i irytować. Żółty i pomarańczowy użyj jako akcenty i wybierz stonowane odcienie, aby uzyskać najlepszy efekt.

Fioletowy

Niezbyt często postrzegany jako kolor dla korporacyjnych środowisk biurowych, fioletowy może być właściwym wyborem dla kreatywnych firm. Kolor ten pomaga stymulować kreatywność i zachęcać do pracy zespołowej, co jest idealne dla firm projektowych lub marketingowych. Wyjdź na prostą i rozważ fioletowy jako innowacyjny zwrot w klasycznej przestrzeni biurowej.

Redakcja wyposaz-biuro.pl