3 listopada 2016 Udostępnij

Segregator na dokumenty z koszulkami - must każdego biura

Wiek XIX to moment burzliwy w dziejach. I to nie tylko ze względu na przełom technologiczny i rewolucje, które zmieniały historię. To również czasy, kiedy ludzie tworzyli nowe przedmioty do biura. O prostym wynalazku Tengwalla, który zmienił oblicze biura na zawsze.

Szwecja jest krajem wielu sprzeczności. To tu nowoczesność i liberalne podejście do kwestii obyczajowych spotyka się z tradycyjnymi wierzeniami. To właśnie tu, w portowym mieście w Helsingborgu, Andreas Tengwall w 1890 roku stworzył pierwszy segregator. Jego wynalazek w założeniu miał służyć do przechowywania listów i papierów wartościowych.

Chociaż na przestrzeni lat wygląd tego przedmiotu ewoluował, to jednak historia pokazuje nam, że są to jedynie poprawki kosmetyczne. Potrzeba matką wynalazków. Nie inaczej jest w tym przypadku. W zależności od tego, co chcemy przechowywać, segregatory biurowe są tworzone w taki sposób, by spełniać potrzeby nawet najbardziej wymagających. Gdyby wyliczyć segregatory, jakie współcześnie można spotkać na polskim rynku, powstałby ranking, który byłby równocześnie diagnozą tego, czym na co dzień zajmują się mieszkańcy naszego kraju.

Segregator z koszulkami chroni przed deszczem

W Polsce prawie 60% osób pracuje w sektorze usług. To oznacza, że każdy z tych pracowników ma na co dzień kontakt z dokumentacją. Pozostałe 40%, pracujących w rolnictwie i przemyśle, również, chcąc nie chcąc, ma styczność z dokumentami. Niestety, by przestrzegać prawa musimy je gromadzić w swoim domu.

Z tego względu, powinniśmy zadbać o to, by były one przechowywane w odpowiednich segregatorach. Segregator plastikowy sprawdzi się znakomicie w sytuacji, gdy nasze materiały musimy często przenosić z miejsca na miejsce. Tworzywo – plastik, z którego został wykonany segregator jest materiałem, który uchroni nasze dokumenty przed deszczem czy też po prostu przed zmoczeniem czy zalaniem.

Pozwala na segregację dokumentów

Każdy z nas – chcąc nie chcąc – ma mnóstwo dokumentów. Są to nie tylko umowy z pracodawcami czy zaświadczenia, które musi mieć przy sobie i nie może wyrzucać, ale także najzwyklejsze CV czy na przykład zbiór przepisów czy swoich wierszy, które wydrukował. Aby żadna z tych ważnych kartek papieru nie uległa zniszczeniu, powinniśmy trzymać je w odpowiednim do tego celu miejscu.

Z tego względu, nie byłoby nadużyciem twierdzić, że w każdym domu potrzebny jest chociaż jeden segregator, w którym moglibyśmy gromadzić swoje dokumenty. Ten niedrogi przedmiot pozwoli nam nie tylko – jak sama jego nazwa wskazuje – na segregację i podział dokumentów, ale również uchroni nas przed skutkami zagubienia ważnych faktur czy nieco mniejszych świstków papieru.

Ułatwia przeglądanie dokumentów

Wygodniejszym rozwiązaniem dla nas jest umieszczenie dokumentów w segregatorze, ponieważ - w odróżnieniu od teczki – mamy możliwość natychmiastowego przeglądania dokumentów, bez konieczności ich wyjmowania z teczki. Nasze dokumenty są od siebie oddzielone, co dodatkowo ułatwia nam przeglądanie najważniejszych papierów i dokumentów.

Jak przechowywać dokumenty

Dlatego, jeśli zależy nam na tym, by szybko i wygodnie, zajmować się przeglądaniem dokumentów, wybierzmy segregator z koszulkami, które już wcześniej fabrycznie zostały w nim umieszczone. W ten sposób zaoszczędzimy nie tylko czas na wkładanie koszulek do segregatora, ale również pieniądze, które musielibyśmy wydać na ich kupno. Takie rozwiązanie sprawi, że nie będziemy musieli martwić się o to, że któraś z koszulek wypadnie, ponieważ te nie zostały wpięte, ale są niczym kartki w książce fabrycznie do niej przyszyte.

Zapewnia porządek w miejscu pracy

Kto choć raz pracował w biurze, wie, ile w tamtym miejscu sporządza się dokumentów, kopii i umów? Z tego względu każdy pracownik jest wyposażany w odpowiedni segregator, w którym może gromadzić dokumentację. Takie rozwiązanie zapewnia porządek w miejscu pracy. 

Gdy na przykład mamy pełną półkę segregatorów – tak, że każdy z nich stoi prosto i nie możemy go wyciągnąć inaczej niż wyjmując przy okazji inne – warto już wcześniej zaopatrzyć się w segregator, który ma otwór w grzbiecie. Wtedy to jednym ruchem będziemy w stanie wyciągnąć konkretny segregator. Cena takiego artykułu jest porównywalna do standardowych przedmiotów tego typu.

Dlaczego więc nie wybrać rozwiązania, które byłoby dla nas korzystniejsze?

W każdej firmie pod koniec roku lub konkretnych okresów przeprowadza się archiwizację dokumentów. W ten sposób zamyka się pewne sprawy w firmie, a dokumenty, których w tym momencie nie musimy trzymać pod ręką, przenosi się do biurowego archiwum. Wtedy to oprócz różnego rodzaju teczek i markerów w ruch idą segregatory. Na dokumenty najlepiej sprawdzają się segregatory z przekładkami. To tam możemy pogrupować swoje dokumenty w sposób najbardziej estetyczny i czytelny.

Na rynku jest dostępnych wiele modeli tego produktu, dlatego nie obawiajmy się, każdy z nas znajdzie dla siebie idealny segregator. Vaupe to jedna z firm, która sprzedaje tego typu produkty.

Segregator to trochę taki większy skoroszyt w twardej okładce. Niewątpliwą różnicą jest przede wszystkim to, że do skoroszytu włożymy mniej dokumentów niż w segregator. Bantex to jeden z tych modeli, które dają nam pewność, że dokumenty będą w stu procentach chronione przed wymięciem czy uszkodzeniem. Firmą, która oferuje ten produkt w korzystnej cenie jest esselte. Segregator tej marki jest nie tylko poręczny, ale również zachwyca intensywnymi kolorami.

Mówi się, że nic tak nie działa na klienta jak nowoczesny produkt wywodzący się z firmy o długiej tradycji. Taki jest segregator herlitz, który współcześnie stał się synonimem wszystkiego, co eleganckie i ekskluzywne. A wy jakie segregatory, skoroszyty czy teczki lubicie najbardziej?

Redakcja wyposaz-biuro.pl