2 listopada 2016 Udostępnij

Nowoczesność zawitała również do Twojej łazienki biurowej?

Łazienka biurowa nie musi być nudna. Zanim jednak podejmiemy decyzję, w jakim stylu ją urządzić, przyjrzyjmy się jak wyglądają łazienki wielu nowoczesnych firm.

Nowe rozwiązania dla Twojej łazienki

Jak powszechnie wiadomo, współcześnie odświeżacz powietrza czy dozownik na mydło w firmowej łazience to za mało. Aby zapewnić komfort swoim pracownikom, pracodawcy coraz częściej decydują się na nowoczesny design przestrzeni sanitarnej. W ten sposób sprawiają, że zatrudnione osoby czują się jak u siebie w domu, także w firmowej toalecie. Tylko, co nowego można wymyślić w kwestii projektowania tego pomieszczenia? Umywalka oraz toaleta to podstawa. Zdziwi się jednak ten, który twierdzi, że łazienka jest nudną, przewidywalną przestrzenią. Młodzi projektanci, którzy swoje projekty łazienek biurowych zaprezentowali podczas konkursu „Bargework – Biuro na wodzie” udowadniają, że wręcz przeciwnie.

Wielu z nich zerwało z tradycyjną wizją łazienki, sięgając po nowe, czasem zaskakujące rozwiązania. Kolorowe figury geometryczne, a także organiczne kształty, które dominowały w łazienkach, pokazują, że motywy w tej przestrzeni, nie zostały do końca wyczerpane.

Coraz większym zainteresowaniem firm cieszą się łazienki tworzone w stylu ekologicznym. Jeśli więc chcemy oznajmić światu, że jesteśmy eco warto po pierwsze postawić na pastelową kolorystykę. W naszej łazience możemy umieścić wiklinowe koszyczki, mydelniczki, trzcinowe dywaniki i używać ekologicznych produktów.

Natomiast, jeśli chcielibyśmy pokazać, że bardziej bliskie są postmodernistyczne rozwiązania – na przykład styl high-tech, możemy wybrać płytki i farbę w chłodnej kolorystyce bieli i szarości, a przy lustrach i na suficie zamontować reflektorki halogenowe. Ograniczmy również dekoracje do minimum.

Udomowiona łazienka biurowa

Jak pokazują doświadczenia wielu projektantów łazienek, współcześnie firmy sięgają nie tylko po sprawdzone rozwiązania, ale poszukują także różnych inspiracji. Z pomocą wychodzą pracownicy, którzy na co dzień korzystają z biurowych łazienek. To dzięki ich opiniom i sugestiom, łazienki biurowe stają się wnętrzem bardziej przyjaznym.

Co zazwyczaj robią projektanci, by udomowić biurową łazienkę?

Już na etapie tworzenia wirtualnego projektu, biorą pod uwagę takie czynniki jak wielkość pomieszczenia, przyszły sposób jego oświetlania czy też rozmieszczenie sprzętów. To wszystko ma duży wpływ na przyszły wygląd łazienki. Banał, prawda? Przestaje być tak prosto, gdy przyglądamy się różnym rozwiązaniom zaprezentowanym przez młodych twórców.

Projektanci, którzy wzięli udział w konkursie ”Bargework – Biuro na wodzie” przedstawili różne wizje, które łączy jedno – troska o wygodę korzystającego.

Jeden z uczestników postawił na minimalizm, proponując łazienkę, której centrum stanowi umywalka nablatowa. Równie ciekawym projektem, który wyróżnia się oryginalnością jest łazienka w industrialnym stylu z wyraźną inspiracją steampunkiem. Dzięki temu, że zapewnia komfort również osobom niepełnosprawnym ruchowo, możemy uznać ją za świetne rozwiązanie dla niemal każdego biura.

Na bazie tych doświadczeń możemy śmiało stwierdzić, że rynek łazienek biurowych rozrasta się w szybkim tempie. Co jeszcze kryją segregatory i teczki z projektami architektów tych wnętrz? Z pewnością dowiemy się już w niedługiej przyszłości.

Projekt łazienki

Chemia gospodarcza w łazience

Mijają czasy, kiedy to wszystkie środki do wc, typu domestos, płyn do szyb czy różnego rodzaju ściereczki były porozstawiane na parapetach czy podłodze. Obecnie, żadna szanowana firma nie pozwoli sobie na to, by tego typu środki czystości były widoczne dla pracowników, a tym bardziej klientów, czyli gości odwiedzających siedzibę.

Parapet musiał ustąpić szafkom na środki czystości. Co więcej, coraz częściej obserwuje się, że firmy rezygnują zupełnie z wyposażania łazienek w szafki, a środki czystości przechowuje z dala od tego pomieszczenia.

Obecnie, wychodząc z założenia, że każdy pracownik powinien w swoim miejscu pracy czuć się jak u siebie w domu, tę dobrą atmosferę buduje się również w łazience. Stawia się przede wszystkim na komfort.

Mycie rąk może być przyjemnością, jeśli dostarczymy pachnące mydła oraz zadbamy o to, by pracownicy mieli odpowiedni sprzęt do wysuszenia lub wytarcia rąk. Coraz częściej wybiera się zarówno ręczniki do wycierania rąk, jak i suszarki do suszenia.

Łazienka na kształt biura?

Biurowy styl w łazience? Niektórzy potraktowali to zbyt dosłownie. Najnowszym hitem mody jest tworzenie własnych domowych łazienek na kształt biura. I nie chodzi tylko o użytą biurową kolorystykę.

Styl biurowy jest ukryty w detalach. Przykładem jest deszczownica, która wygląda jak lampka biurowa. O ewidentnej inspiracji tym produktem przy tworzeniu deszczownicy świadczy również sposób, w jaki możemy sterować deszczownicą…. Zupełnie jak w niektórych modelach lamp biurowych, tu również występują trzy łączenia, które umożliwiają szeroki wachlarz ruchu. Kto wie, może w przyszłości zamiast papieru toaletowego, ktoś postawi w łazience papier ksero…Pytanie, czy byłoby to rozsądne rozwiązanie. Dobrym wyjściem, jeśli chcemy w naszej biurowej łazience uchwycić styl miejski, jest zainwestowanie w tapety i płytki z motywem miasta. Kolory typowe dla stylu urbanistycznego w łazience to czerwony, czarny i biały. Ciekawe efekty możemy osiągnąć łącząc motywy urbanistyczne z szarymi płytkami. Taka łazienka nie tylko nowocześnie wygląda, ale również przykuwa uwagę korzystających.

Sekret ciekawie urządzonej łazienki tkwi w dodatkach, a to oznacza, że stworzenie nowoczesnego wnętrza nie jest wcale tak drogie, jak można wnioskować.

Redakcja wyposaz-biuro.pl