16 grudnia 2016 Udostępnij

Znana na całym świecie firma Pentel

Firma Pentel założona została pod koniec lat 40. XX wieku w Japonii. Jej nazwa związana jest z branżą papierniczą i biurową, w której działa ona z sukcesami niemal od samego początku. Na nazwę składają się bowiem angielskie słowa PEN - długopis oraz TEL - opowieść, chociaż inna etymologia wskazuje na pochodzenie od słowa PAINTING (malować) lub PASTEL. Na początku założyciel firmy Pentel Yukio Horie wytwarzał pędzle przeznaczone do kaligrafii. Szybko stał się prawdziwym prekursorem w tej branży, produkował bowiem modele z włosiem syntetycznym, podczas gdy na rynku wciąż królowały przybory z włosia sztucznego.

Firma Pentel odpowiedzialna jest m.in. za stworzenie znanych na całym świecie pasteli olejnych, które podbiły rynek w roku 1955, słynnych  gumek do ścierania ZEH, korektorów w piórze, markerów czy długopisów. Marka ta kojarzona jest również przede wszystkim z kredkami.W roku 1960 firma Pentel stworzyła pierwszy ołówek automatyczny i pisak z tuszem olejowym. Trzy lata później do sprzedaży trafił kultowy już dzisiaj pisak Sign Pen  doceniony przez samego prezydenta  Stanów Zjednoczonych Lyndona Johnsona. Zabrano go nawet w kosmos podczas misji NASA. Na całym świecie sprzedano ponad 2 miliardy sztuk tego modelu. W roku 1975 na rynek wyszły słynne Brush Pen, których popularność nie maleje także i dzisiaj.

Historia marki Pentel pełna jest sukcesów. Jednym z ważniejszych momentów było stworzenie piór kulkowych Hybrid Milky w roku 1996, które były utrzymane w pastelowych tonacjach. Głośno było również o markerach MAXFILO z innowacyjnym systemem dozowania tuszu oraz ENERGELACH z tuszem żelowym, który nie rozmazuje się i nie brudzi. W chwili obecnej na całym świecie funkcjonuje 21 oddziałów obsługujących 121 krajów. Produkty wychodzą z 10 fabryk, w tym tych certyfikowanym normą ISO14001.

marker permanentny

Zaopatrz się w marker Pentel

W ostatnich latach znacznie wzrosła popularność markerów, zwłaszcza permanentnych. Nadają się one bowiem w zasadzie do każdej powierzchni - metalu, plastiku, szkła, gumy, kartonu czy drewna. Dzięki specjalnemu wkładowi oraz konsystencji tusz w trwały i skuteczny sposób oznacza wybrane materiały. Marker Pentel można  więc wykorzystać m.in. do podpisywania różnego rodzaju produktów (kosmetyki, leki, produkty spożywcze), ozdabiania sprzętów domowego użytku (ceramika),  a także do różnych prac biurowych i nie tylko

W ofercie firmy Pentel znaleźć można ogromną ofertę markerów. Najpopularniejszy jest model N850 z lekko ściętą bądź okrągłą końcówką. Spełnia on standardy normy ISO 901, gdyż pozbawiony jest substancji szkodliwych (ksylenu, toluenu). Nadaje się równie dobrze do domu, jak i szkoły czy biura. Dużym wzięciem cieszą się także markery wyposażone w nowoczesną technologię MAXFILO. To nowatorski sposób dozowania tuszu, który oprócz wygody niesie ze sobą sporą oszczędność. Ciekawym rozwiązaniem jest marker Pentel N65W z dwoma końcówkami - Twin-Tip. Z jednej strony pełni rolę markera, a z drugiej foliopisu. Dodatkowym atutem tego modelu jest ergonomiczny, gumowy uchwyt.

Specjalnie dla grafików i innych artystów stworzony został z kolei marker Pentel NMS51. Jego zalety to wodoodporny tusz, precyzyjna końcówka i długa linia pisania. Z powodzeniem radzi sobie nawet na drewnie czy plastiku. W niemal 90% stworzony jest z materiałów ekologicznych. Z kolei do mikronapisów wyprodukowany został marker NMF50. A to wszystko dzięki bardzo cienkiej końcówce o grubości zaledwie 0,6 mm. Wykorzystywany jest chętnie w pracowniach technicznych i graficznych do sporządzania skomplikowanych projektów czy wykresów.

Pentel - długopis

Długopisy Pentel – niezbędne w każdym przyborniku

Paleta długopisów Pentel jest niezwykle szeroka. W zasadzie podzielić można je na dwie główne grupy - długopisy tradycyjne i żelowe. Wszystkie dostępne są oczywiście w wielu wersjach kolorystycznych do wyboru. Długopisy marki Pentel charakteryzują się wytrzymałością. Przy użyciu niektórych modeli można zapisać nawet 2000 metrów. Zastosowane w nich tusze nie rozmazują się i nie blakną wraz z upływem czasu.

Ciekawą propozycją jest długopis Pentel KL257, stworzony specjalnie dla biura. Jego sekret tkwi w innowacyjnym tuszu HyperG, który odporny jest na działanie wody, światła i innych czynników zewnętrznych. Poza tym błyskawicznie wysycha, nie rozmazuje się, dlatego idealnie nadaje się do podpisywania dokumentów różnego rodzaju. Sprawdza się także w przypadku osób leworęcznych. Dodatkowo w aż 57% wykonany jest z materiałów przetworzonych, ekologicznych. Efektowny wizualnie jest również długopis żelowy K497 OH. Wypełniony jest bezpiecznym, bezkwasowym tuszem żelowym o ciemnej konsystencji. Dzięki głębokiej i mocnej barwie nie blaknie i pozostaje na długo taki jak w dniu pisania. Idealnie sprawdza się w szkole czy biurze. Z kolei linia długopisów Pentel K118 przeznaczona jest przede wszystkim do dekorowania - kartek okolicznościowych, pamiątek, bilecików czy zaproszeń. W ofercie znajdują się różne, metaliczne odcienie tuszu (złoty, srebrny itd.).

Ciekawie prezentuje się także linia długopisów EnerGele. Zawarty w nich tusz żelowy powstał bowiem z połączenie klasycznego płynnego tuszu i żelu. Dzięki temu szybko schnie i pozostawia prostą, nieblaknącą linię, co przekłada się na estetykę zapisu. Po długopisy Pentel tego typu z powodzeniem mogą sięgać osoby prawo i leworęczne. Są lekkie oraz wygodne w użytkowaniu. Oprócz standardowych kolorów (niebieski, czerwony i czarny) dostać można również inne, te rzadziej spotykane - fioletowy, błękitny czy zielony.

market tablicowy suchościeralny

Zamiast kredy – marker suchościeralny

Godne polecenia są również markery suchościeralne marki Pentel będące doskonałą alternatywą dla tradycyjnej kredy. Seria markerów Pentel MW85-4W jest niezwykle poręczna, a przy tym także ekonomiczna. Markery te przeznaczone są do białych tablic, które coraz częściej spotkać można w szkołach czy biurach. Wysoka jakość wykonania jest potwierdzona unijnym certyfikatem IDO 9001. Wyposażenie tego typu sprawdzi się w każdej szkole czy uczelni.

Marker suchościeralny Pentel wypełniony jest unikalnym tuszem przygotowanym na bazie alkoholu. Dzięki temu dość szybko schnie, a przy tym w łatwy sposób można go zetrzeć z tablicy, na której nie pozostają trwałe, nieestetyczne ślady. Dzięki okrągłej końcówce marker pisze w sposób gładki i lekki. Grubość tworzone linii to 1,9 mm. Do wyboru są aż cztery różne kolory - czerwony, zielony, niebieski i czarny. Dodatkowo barwy te zostały nasycone bardzo głębokim pigmentem, a więc są widoczne nawet z drugiego końca sali konferencyjnej czy lekcyjnej. Dodatkowym atutem markerów Pentel jest nowoczesny, efektowny design. Biała obudowa ozdobiona została kolorowymi wykończeniami i przedstawionymi w ciekawy sposób parametrami markera. Uwagę zwraca również smukły korpus, który zapewnia wygodne trzymanie markera, co jest szczególnie ważne podczas dłuższych wystąpień. Markery Pentel można dostać w kompletach po 4 sztuki. Znajdują się w poręcznym, kompaktowym opakowaniu, które ułatwia ich transport, a ponadto chroni przed ewentualnym zgubieniem.

 

Redakcja wyposaz-biuro.pl