25 października 2016 Udostępnij

Zaopatrz swoje biuro w niezbędną galanterię dzięki marce Donau

Świat staje się coraz bardziej skomputeryzowany, jednak praca w biurze rządzi się własnymi prawami i nie da się jej wykonywać bez akcesoriów biurowych. Nie od dziś wiadomo, że odpowiednie artykuły piśmiennicze powodują wzrost efektywności pracy; kolorowe długopisy oraz zakreślacze nie tylko lepiej utrwalają w naszej pamięci istotne informacje, lecz również pobudzają wyobraźnię. Możliwość zapisywania informacji na kolorowych kartkach również pomaga nam ją zapamiętać, a także pozwala na właściwe wyszczególnienie jej.

Galanteria biurowa ma za zadanie pomóc pracownikowi w wykonywaniu pracy biurowej i winna znaleźć się na pracowniczym biurku. Do artykułów biurowych zalicza się artykuły piśmiennicze, a także urządzenia niezbędne do prawidłowego wykonywania pracy. Łącznie można naliczyć nawet ponad 3 tysiące pozycji asortymentowych.

Akcesoria biurowe, w które chce się zaopatrzyć biuro, powinny być niezawodne. Nie można dopuścić do sytuacji, gdy pracownik ma utrudnione wykonywanie pracy, bo sprzęt zawiódł. Z tej przyczyny oraz z szacunku dla ewentualnego klienta, należy zadbać o najlepszą jakość (a co za tym idzie i niezawodność) przyborów biurowych.

Donau to sprawdzona firma o wieloletnim stażu (powstała w 1954 roku), która dzięki swym wysokojakościowym wyrobom zyskała znaczną popularność i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek. Łączy w sobie wysoką jakość swych wyrobów wraz z atrakcyjną ceną.

Donau – biurowe akcesoria

To jakie akcesoria winny znaleźć się w biurze uzależnione jest od prowadzonej działalności oraz zakresu oferowanych usług. Niezależnie od tych cech, każde biuro powinno zostać zaopatrzone w profesjonalne i funkcjonalne akcesoria, stanowiące odpowiednie wyposażenie. Każde biuro musi pracować z dokumentami, zestawiać dane, przygotowywać je, modyfikować, a także archiwizować — do tych wszystkich czynności niezbędne są odpowiednie narzędzia.

segregator do biura

Do najbardziej potrzebnych artykułów biurowych należy zaliczyć:

 • artykuły piśmiennicze;
 • teczki: płaskie, z rączką, zawieszkowe oraz korespondencyjne;
 • koszulki na dokumenty;
 • obwoluty na dokumenty;
 • przekładki (czy to kartonowe, czy PP);
 • zakładki indeksujące;
 • szufladki biurkowe.

Wszystkie te artykuły mają za zadanie pomoc w segregacji i oznaczaniu ważnej dokumentacji. Niezwykle przydatne są kolorowe przekładki, które mają możliwość zapisu treści na nich. Kolorystyka sprawia, że dodatkowo jest nam jeszcze łatwiej odszukać i wyszczególnić konkretne działy. Podobnie jest z zawieszkowymi teczkami do segregatorów, które pozwalają pomieścić większą liczbę dokumentów niż zwykła koszulka.

Świetnym rozwiązaniem do biura jest szufladka biurkowa. Firma Donau oferuje szufladki z możliwością łączenia ich samodzielnie w pionie lub kaskadowo, a także z miejscem na umieszczenie etykiety. Same szufladki biurkowe dostępne są w różnych kolorach, co dodatkowo ułatwia segregację dokumentów i zapobiega ewentualnemu bałaganowi na biurku. W trakcie pracy łatwo jest dzielić dokumenty i sprawy na wykonane już i te, które są w trakcie lub przed załatwieniem.

Posegreguj dokumenty wykorzystując segregatory Donau

Segregatory to jeden z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na segregację i archiwizację dokumentów. Ich zastosowanie nie ogranicza się jedynie do biura, lecz są przydatne również w domu — pomagają w wygodnym przechowywaniu całej dokumentacji, umów oraz gwarancji, chroniąc przed przypadkowym wyrzuceniem.

Marka ta oferuje szeroką gamę segregatorów, więc każdy znajdzie to, co jest mu najbardziej przydatne i niezbędne do odpowiedniej segregacji dokumentów. Warto przy tym pamiętać, że jeśli chcemy przechowywać nasze dokumenty w koszulkach (ewentualnie w skoroszytach), to należy dobrać model segregatora większy, niż przy zwykłej przedziurkowanej kartce formatu A4. Dzięki temu dokumenty będą spoczywały w segregatorze bez ryzyka zagięcia się lub wystawania.

Przed zakupem warto wiedzieć na jak obszerną dokumentację chcemy przeznaczyć dany segregator. Należy pamiętać, że im większy wybierzemy grzbiet, tym więcej dokumentów będziemy mogli przechowywać w segregatorze.

Niezwykle przydatne są modele segregatorów, które mają możliwość oznaczenia ich zawartości na grzbiecie. Warto też zwrócić uwagę na bogatą gamę kolorystyczną, która znacząco ułatwi podział samej dokumentacji oraz sprawi, że będzie ona bardziej przejrzysta na biurowej półce.

Wśród najbardziej rozpoznawalnego produktu firmy Donau jest segregator archiwizacyjny. Wspomaga on właściwy podział archiwizowanych dokumentów i pozwala na opisanie zawartości na grzbiecie. Segregator ten wykonany jest z utwardzanego kartonu pozyskanego na drodze recyklingu. Sam mechanizm dźwigniowy ma dwuletnią gwarancję. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie segregatora w szynę, która uniemożliwia bezwładne przesuwanie się dokumentów i pomaga utrzymać je na miejscu. Szyna ta nie utrudnia przeglądania zawartości, a także chroni przed wysunięciem się dokumentów, czy też koszulek, z ringów przy nieplanowanym otwarciu.

Przy samej archiwizacji dokumentów można wspomnieć o pudełkach archiwizacyjnych firmy Donau. Pozwalają one na przechowywanie dokumentów w formacie A4, które są wypięte z segregatora. Pudełka te mieszczą również wypełnione segregatory, są proste w montażu, a także mieszczą od 800 do 1200 kartek (zależne jest to od grubości grzbietu).

przechowywanie w biurze

Innymi rodzajami segregatorów, które są bardzo przydatne, są:

 • segregatory ringowe — pierścienie przyjmują formę okrągłą, prostokątną lub w kształcie litery D, są ręcznie otwierane i zaciskane;
 • segregatory dźwigniowe — wyposażone są w dźwignię, która ułatwia dostęp i zamykanie segregatora.

Segregatory Donau wykonane są w najwyższej jakości i spełniają wszelkie prawa polskie oraz UE. Otwory na palec są należycie wzmocnione, celem uniknięcia zniszczenia segregatora. Produkty tej firmy mają nawet 2 lata gwarancji na mechanizm dźwigniowy, który to posiada numer kontrolny. Elementy metalowe są niklowane w celu uniknięcie ewentualnej korozji.

Niektóre modele mają możliwość stosowania wymiennej, dwustronnej etykiety grzbietowej.

Niezbędne akcesoria piśmiennicze Donau

Biuro nie może funkcjonować bez papieru praz przyborów do pisania. Wśród akcesoriów piśmienniczych należy wymienić przede wszystkim:

 • długopisy;
 • ołówki;
 • gumki;
 • temperówki;
 • zakreślacze;
 • markery;
 • linijki;
 • karteczki samoprzylepne;
 • kostki do notowania;
 • nożyczki;
 • taśmy klejące;
 • kleje;
 • przyborniki.

Chociaż w biurach spotykamy się ze znaczną komputeryzacją, to odręczne robienie notatek jest nadal bardzo ważne i systematyzuje codzienną pracę. Kupując artykuły warto zwracać uwagę na napisy zamieszczone przez producenta — artykuły potrafią znacznie różnić się w swych możliwościach, co przy częstym stosowaniu ma znaczenie. Najprostszym przykładem są długopisy: jednymi można napisać linię o długości 1000, a innymi nawet 4500 metrów.

Warto zadbać zarówno o jakość przyborów, jak i zakup odpowiednich artykułów do poleconych zadań. Dla przykładu, jeśli musimy opisać płytę (czy to z prezentacją, czy z dokumentami) należy użyć specjalnego markera do płyt lub permanentnego. Przy użyciu zwykłego może dojść do starcia się napisy, co w efekcie poskutkuje bałaganem.

Równie niezastąpiony może okazać się korektor — zwłaszcza w taśmie. Pozwala on na schludne wprowadzenie poprawek w dokumencie, czy to wydrukowanym, czy odręcznie stworzonym.

Nie sposób jest wymienić wszystkie rozwiązania, jakie oferuje firma Donau. Pewne jest, że produkty te są nie tylko dobre jakościowo, ale kompatybilne ze sobą i znacząco usprawniające prace biurowe.

 

Redakcja wyposaz-biuro.pl