26 stycznia 2017 Udostępnij

Wyjątkowe artykuły biurowe, pióra i długopisy firmy Pilot

Firma Pilot dostarcza nam innowacyjnych rozwiązań i ciągle dba o rozwój technologii związanych z artykułami biurowymi. Którymi produktami firmy warto się zainteresować? Jaki gadżet biurowy sprawdzi się dla osoby leworęcznej? Główna siedziba firmy Pilot znajduje się w Japonii i już ten fakt powinien nas przekonać o jakości produkowanych przez nich akcesoriów. Firma istnieje od 1918 roku i jako jedna z niewielu może pochwalić się produkcją długopisów z uwzględnieniem wszystkich etapów. Firma Pilot ma również od 1997 roku siedzibę w Europie. Produkty Pilota wyróżnia na rynku dopracowana formuła atramentów. Obecnie firma dysponuje aż 5 technologiami atramentowymi, m.in.: tusz zmieniający barwę w zależności od temperatury, tusz żelowy dający efekt pisania piórem oraz błyskawiczne wysychające tusze olejowe i płynne tusze do piór. Tusz Metamo, czyli zmieniający barwę, znajdziemy w produktach FriXion, co ciekawe efekt zmiany barwy można osiągać wielokrotnie, stosując różne temperatury. 

Pióro żelowe Pilot – wygodny gadżet dla leworęcznych

Pióra, długopisy czy cienkopisy żelowe powinny przede wszystkim być dobrze dopasowane do dłoni. Obecnie większość sklepów w swojej ofercie posiada przyrządy do pisania przeznaczone dla osób leworęcznych. Są one specjalnie wyprofilowane i zapewniają komfortowe użytkowanie. Niewątpliwą zaletą takich piór jest szybkie zasychanie żelu, dzięki czemu nie pobrudzimy dłoni podczas notowania. Nie rozmażemy również tego, co już zostało napisane. Należy jednak pamiętać, że pióra żelowe mogą być wykorzystywane na papierach kredowych lub innych dokumentach o gładkiej powierzchni. Dodatkowo nie trzeba mocno dociskać ich do kartki, aby coś napisać. Nie zacinają się i zawsze są gotowe do pracy. Decydując się na cienkopis trzeba też zwracać uwagę na nacisk. Zakończenie cienkopisu jest dużo delikatniejsze niż pióra czy długopisu, dlatego łatwo je uszkodzić. W przypadku piór i długopisów żelowych pisanie jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych, olejowych wkładów. 

W ofercie firmy Pilot znajdziemy długopisy żelowe ze skuwką, wersję automatyczną oraz premium. Dostępne są tradycyjne kolory – czarny, niebieski oraz wersje kolorowe. Wersja automatyczna oznacza, że długopisu lub pióra można używać po naciśnięciu przycisku. Z kolei w wersji ze skuwką trzeba ją zdjąć. W biurze lepszą opcją będą długopisy w wersji automatycznej. W przypadku zgubienia skuwki niestety długopis szybko przestanie prawidłowo działać. 
Przy wyborze pióra powinniśmy kierować się przede wszystkim wygodą i komfortem podczas pisania. Jego wygląd jest drugorzędną sprawą, ale firma Pilot przygotowała również bardziej eleganckie i prestiżowe modele. 

pióro dla leworęcznych

Zakreślacze i markery firmy Pilot

Firma Pilot dostarcza wysokiej jakości artykuły biurowe. Są to: długopisy olejowe i żelowe, pióra wieczne, pióra kulkowe z płynnym tuszem, ołówki automatyczne, markery, finelinery, flamastry, zakreślacze, korektory i wkłady. Zakreślacze i markery firmy Pilot to dobry wybór dla biur, gdzie często trzeba pracować w zespołach, omawiać realizowane projekty i wymieniać się uwagami. Wyróżnia się markery wodne, permanentne, do pisania na płytach CD/DVD, olejne, do tablic suchościeralnych, do tkanin, UV oraz zamazywacz do atramentu. Oczywiście w biurze przydatne będą markery do tablic, płyt oraz kilka kolorowych zwykłych markerów. Dostępne są markery o różnej szerokości pisania oraz w różnych kolorach. Pamiętaj, że markery do tablic suchościeralnych oznaczone są napisem board. Nie można używać innego rodzaju markerów do tego rodzaju tablic. Drugą ważną grupą artykułów biurowych są zakreślacze – umożliwiają zaznaczenie wybranego elementu tekstu i wyróżnienie go. Co ciekawie firma Pilot oferuje zakreślacze z funkcją usuwania zakreślenia. Dostępne jest to w modelach, w których użyta została technologia Frixion. W ten sposób można coś poprawić bez obawy, że uszkodzony zostanie papier. Zakreślacze mają najczęściej jaskrawe, ale niekryjące tusze. Co ciekawe Pilot ma dwukolorowe zakreślacze, np. model Spotliter VW umożliwia podkreślenie w kolorze żółtym i różowym. 

Wkłady do długopisów

Odpowiednie wkłady do długopisów Pilot

Wyróżnia się wkłady kulkowe oraz olejowe. Dostępne są również wkłady FriXion, naboje do pióra wiecznego i wkład do korektora. Większość długopisów zbudowana jest podobnie, dlatego wymiana wkładu nie powinna sprawić nikomu problemu. Długopis składa się z korpusu, nakrywki, klipsa, końcówki nakrywki, wkładu oraz wewnętrznej części nakrywki. Przy zakupie długopisu warto zwrócić uwagę, czy ma on wymienny wykład. Jeśli go nie posiada po wypisaniu długopis będzie trzeba wyrzucić. Jeśli zamawiasz nowy długopis od razu postaraj się dokupić do niego wkład. Nazwa wkładu w większości zostaje wtłoczona w obudowę wkładu. Wystarczy tylko rozkręcić długopis, wyjąć zużyty wkład i włożyć nowy. Uważaj podczas rozkręcenia, aby nie uszkodzić żadnego z elementów. Szczególnie ważne jest, aby nic nie zgubić podczas wymiany wkładu. Bardziej skomplikowana jest wymiana naboju w piórze wiecznym. Wymiana w piórze kulkowym czy żelowym przypomina wymianę wkładu w długopisie.

Redakcja wyposaz-biuro.pl